Trošku jako nesoulad

Tyto věci se budou dít čím dál častěji (BIS i další členové bezpečnostní komunity předpovídají zesílení hybridní války na našem území) a budou se zvýrazňovat rozdíly mezi tvrzeními politiků a zažívané reality.

Válka zuří už skoro rok a půl, rok a půl nás Rusko veřejně udává jako svého nepřítele. Rok a půl nám vyhrožují, že nás chtějí znova vřadit do své zóny vlivu. (jak jinak než hybridně, když na vojenské dobytí nemají síly?)

Rok a půl v reakci na ruskou válku v Ukrajině a na ruské vyhrožování naší zemi politici (správně) tvrdí, že jsme ve válce.

Přitom se tu rok a půl houfují otevřené či skryté páté kolony kolony nepřítele, zatímco stát vzdává boj s hlavní ruskou zbraní vůči ČR (poté kdy selhalo díky naší vládě, EUZ i našim úsporám vydírání plynem), tedy dezinformacemi, ruší pozici zmocněnce pro tento segment a vyhlašuje, že žádný boj proti dezinfu Česku netřeba.

Máme tu 17 měsíců od vypuknutí konfliktu a vláda se až přemáhá v tom, aby nedefinovala co přesně dezinformace jsou (jak je jinak chce stíhat?) a koho přesně lze považovat za člověka pracujícího v zájmu nepřítele (jehož aktivity napomáhají šíření a upevňování ruského vlivu v ČR).

Proč existuje jasná a stíhaná trestnost nacistických symbolů, ale russké, pod nimiž páchají Putinovy vojáci genocidu v Ukrajině jsou beztrestné?

Proč asi? Když musí být každému jasné, že pokud nebudou legislativní úpravy, nebude kolaboranty (kromě napůl náměsíčných extrémistů, na něž se dá uplatnit něco ze stávající legislativy) jak stíhat. Komu to vyhovuje?

Nebo ještě jinak:, jakkoli je perzekuce Tušla, Peterkové a spol principiálně správná, jde jen o malé ryby, jejichž fanatická zaslepenost vystavující se na odiv, jim zabraňuje promlouvat k početnějšímu obecenstvu. Ti jsou samoizolovaní ve své bublině s nemožností jí výrazně rozšířit. Ale jde o tu obecnost, například tady, jak je možné, že tu desítky osob mohou demonstrovat na podporu nepřítele?

Je legitimní, aby různé spolky a jejich členové jako Aliance pro rodinu, SOS Daniel Vávry a další štípaly beztrestně společnost tlačením narativu ruské dezinformační propagandy? Nota bene upíráním práv části naší populace?

Skutečné nebezpečí je o řád, o dva řády výše, tam si však stát – nejspíše pro provázanost s politikou či kapitálem evidentně bojí sáhnout. Stačí si vzpomenout třeba na výroky mnoha tzv. expertů zvaných do televize Prima, nebo na samotnou produkci i existenci Parlamentních listů.

Jen tato dvě média v součtu ovlivňují a formují názor nižších desítek procent občanů – a my jsme ve válce, kde se nepřítel usiluje prosadit právě přes změnu názoru voličů …

Vložte si místo Putin do úst demonstrantů Hitler a pak se ptejte, jak je tohle stále ještě dnes legální.

Všechny foty proruských aktivistů ze včera z Prahy, z demonstrace oficiálně udávanou na podporu Ruska (tedy nepřítele). Autoři Martin Bartkovský, Roman Máca)

Kolaboranty jistě střílet netřeba, co je ale třeba si pamatovat, že v Ukrajině stát přihlížel jejich řádění tak dlouho, až nakonec v roce 2014 stříleli sami kolaboranti. Proto je stát musí umět včas najít a detekovat.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh