Ty děti tam…

Příběh, nad kterým si uvědomíte kosmickou vzdálenost našich životů, od životů, které teď žijí Ukrajinci. A taky, že uděláte všechno, aby se nic podobného nemohlo dít tady.

A nakonec se nasvítí nesmyslnost tragédie, která se odehrává na východě Evropy, jejímž účelem má být jen to, aby se Putin zapsal velkým písmem do ruské historie.

Místo činu Berďansk

Stotisícový Berďansk je přístavem na pobřeží Azovského moře. Patří do Záporožské oblasti a okupován ruskými okupanty je už od února 2022.

V říjnu 2022 proruská policie unesla dva šestnáctileté chlapce Tihrana Ohanesyana a Mykytu Khanhanova, držela je kdesi ve sklepních vězeních, vystavovala je ponižování a mučení, včetně zásahů elektrickým proudem. .

Propuštěni byli po několika dnech.

Jejich případ se dostal až před Evropský parlament, zprávu dokonce přednášela naše europoslankyně Šojdrová.

Tady je na civilní fotce jeden z nich, jménem Tihran Ohanesyan.

Oba kluci, Tihran a Mykola se rozhodli okupantům pomstít a včera zastřelili jednoho policistu – kolaboranta a jednoho okupačního vojáka.

Následně byli obklíčení okupačními složkami a ty oba slovy důstojníka okupační správy „zlikvidovali“.

„Podrobnosti o střelbě v Berdjansku – dva proukrajinskí teroristé byli zlikvidováni. 
Asi v 19:00, když obyvatelstvo odpočívalo se svými rodinami na městském nábřeží, zahájili dva ozbrojenci palbu ze samopalů. 
V důsledku koordinovaných a rychlých akcí donucovacích orgánů byli teroristé zneškodněni.“
Zástupce ruských okupantů na území Záporožské oblasti Vladislav Rogov 

Přesné detaily, jak oba chlapce okupanti usmrtili neznáme, ví se pouze, že zemřeli při přestřelce s policií. Objevilo se ovšem video na němž je zachycen Tihran Oahanesyan, kde říká:

„Dva na jistotu. Tohle je smrt. Sbohem.
Sláva Ukrajině!“

🏇 Žádný rodič na světě nechce, aby poslední pohled na jejich děti vypadal takhle. Proto je ve mě víra, že nedopustíme, aby nás Rusové rozložili zevnitř a že budeme pomáhat Ukrajině tak dlouho, dokud to bude potřeba.

Vyšší princip mravní.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh