Úspěšná obrana proti dezinfu? Rychlost a mediální výtlak

Nemám teď na mysli žádné konkrétní sofistikované postupy výzkumníků a sociologů, ale dvě prosté zásady, které učinkují především na dezinformace šířící se v online prostoru.

1️⃣. Začnu ukázkou jak to nemá fungovat a jak to obvykle předvádí současná vláda. Vládu minulou ani nemá cenu zmiňovat, vždyť její předseda skončil na sdílení Parlamentní listů …

Přijet prostě do Česka s tím, že po zkušenost s tématem migrace v letech 2015 – 2017, s tím, že jsme právě podepsali v Bruselu migrační pakt, je přímo zadání na aktivaci dezinformační scény, včetně politiků, kteří jí pomáhají ve sněmovně.

Což se samozřejmě stalo a k obyčejným lidem se teď několikrát denně dostávají na sociálních sítích a diskuzích katastrofické scénáře zrady národních zájmů.

Musím teda říci, že jsem vládu ve svém tipu přecenil, ona žádnou kampaň, kterou by se pokusila přehlušit dezinformační zdroje na téma nová migrační scéna ani nedělá, jako by byla smířena se svým osudem.

2️⃣. … a tak se holt snaží jiní.

Na téma rychlost vyvracení hovoří novinářka ČRo. S mediálním výtlakem jim ale pak musíme pomoci my a dostat jejich „včasné varování“ co nejdřív a co nejrychleji mezi co nejvíce našich FB přátel a sledujících.

Zdá se vám to málo? Vězte, že žádný zázračný recept neexistuje, jsou to tisíce drobných krůčků, které ale musíme dělat, protože dezinformační ekosytém prostě jede 24/7 a je poháněn zmanipulovanými vystrašenci, kteří jedou na vysokých emocích.

A té intenzitě se musí občanská společnost vyrovnat (když už ji v tom stát nechává).

Ostatně, viz obrázek:

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh