V zákopech čekají na naši pomoc

Situace na Donbase se pro Ukrajinu nevyvíjí nejlépe, Rusové přešli na dělostřeleckou válku, mají až dvacetinásobnou převahu v palebných zařízeních a Ukrajincům navíc dochází i pro to málo co mají, dělostřelecké náboje.

Navíc to už ani nemohou příliš ovlivnit, z čím dál větší části, tak jak ztrácí svou původní techniku, jsou čím dál závislejší na dodávkách západu.

A ty váznou. Více k tomu později.

Zpráva do týlu a na západ od důstojníka ukrajinské armády Jurije Kočevenka

Kočevenko nemluví emotivně, mluví klidně, ale docela silně. Když těmto lidem dokážeme pomoci tak, jak potřebují, oni Rusko porazí.

,,Je 105. den bojů, cítím se fyzicky i psychicky vyčerpaný… Když sem naposled vedl nové kluky na pozice, zeptal sem se jich „Kdo z vás bojoval v letech 2014-15?“ A jeden se na mě podíval a říká „Pane veliteli, mně je 18 let…“

,,Říkal jsem si „bože, dítě, co tady děláš?“ Ale už to není dítě. Ale sám fakt, že v roce 2014 mu bylo 10 let a teď musí jít bojovat, protože my jsme to tady nedokázali ukončit, definitivně ukončit a ještě to předali jako dědictví další generaci, mě zneklidňuje a já nechci předávat takové dědictví dál, nechci aby můj syn nebo dcera měli dokončovat to, co jsem nedokončil já. To co jsme všichni nedokončili.“

,,A proto musíme všechnо naše úsilí, všechnu energii, všechny naše myšlenky napřít na ukončení této války. Nepodvolit se únavě, strachu, vyčerpání.“

,,Ukončit tuhle válku, definitivně ji ukončit. Aby Ukrajina byla svobodná, aby naše děti vyrůstaly šťastné, zdravé a hlavně v bezpečí. A já osobně proto udělám vše, co bude v mých silách.“

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh