Video jako důkaz

Asi těžko bude někdo z útrob archivů sítě vytahovat mediální výstupy slovenských liberálních politiků a osobností, vyzývajících k hrubosti a násilí.

Za to u dnešních vládních stran a dalších proruských uskupení (nazývajících se v duchu ruské propagandy vlastenecké), by se podobné výstupy daly přehazovat vidlemi.

Tancovat na vlně rasismu, xenofobie a násilí, je hodně nebezpečným počinem, který se z politiky vždy následně přenese do společnosti.

Stalo se to i u nás na ose Tomio Okamura – Jiří Balda, který se na základě propagandy SPD pokoušel v ČR vykolejit vlaky vezoucí nic netušící cestující.

Toto šíření nenávisti prostě nekončí dobře.

⬇️ Tady někdo sestříhal tyto výroky z nedávné doby jen u samotného Roberta Fica ⬇️

Není to ostatně první útok na vrcholného slovenského politika v poslední době. Níže screen z textu novinářky Moniky Tódové.

Bohužel, čím je demokracie v dané zemi slabší, tím slabší bývá i výkonnost státních složek, která se z této skutečnosti obvykle odvíjí.

A pak ještě jeden případ a hned dávám i reakce právě politiků strany SMER ⬇️

Vypouštění džina nenávisti a násilí z lahve se v ČR dopouštějí opakovaně a dlouhodobě především obě dnes opoziční strany ANO a SPD, plus menší proruská uskupení, jako PRO a Trikolóra.

To pak startuje tu největší lůzu jako první a hloupé a manipulovatelné Baldy hned po nich.

Dejte jim prostor a začne to tak, jak už to známe z historie

Na závěr jedna důležitá zásada. Držet se jí a naplňovat ji, je jedna z hlavních možností společnosti, jak se nedostat do spirály násilí, kam ji politici jako Fico, Okamura či Babiš se svou rétorikou zatahují.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh