Vinnytsya, 14. července

Podobně příspěvky nepíšu rád, ale protože pátá kolona Ruska v zemi je stále aktivní a snaží se ostatním lidem vsugerovat, že Rusko v Ukrajině žádné zločiny nepáchá a dokonce, že si vlastní lidi vraždí po tisících Ukrajinci sami, je stále nutné je sdílet jako svědectví.

Čím víc lidí se dozví o tom, co Rusko v Ukrajině dělá, tím bude role ruských kolaborantů ztížená. Tuto válku v našem prostoru prostě vyhrají informace.

Každým sdílením příspěvků o ruských válečných zločinech, tak pomáháte snižovat účinek ruské propagandy v hlavách našich spoluobčanů. Je to drobná, ale potřebná práce.

Vinnytsya

Včera Rusko, jak je mu ve válce, v níž nemá na to Ukrajinu porazit, vlastní, zaútočilo raketami na obytné centrum města Vinnytsya, ve středozápadní části země. (Už jen lokaci můžete připomenout všem, kteří se pokouší lživě tvrdit, že v Ukrajině je kromě východu bezpečno).

Zatím záchranáři nalezli těla 23 zavražděných, včetně tří dětí. Desítky lidí busdou patrně ještě pod troskami.

Včerejší útok tak zařadil Vinnytsyi po bok moha dalších ukrajinských měst, jejich obytné zóny Rusové ,,denacifikovali“_ tak, že prostě jejich obyvatele napadli raketami, děly, či letadly.

Tentokrát okupanti stříleli z vod Černého moře, odpalovali řízené střely Kalibr z ponorky.

Video níže neobsahuje i přes varování twitteru drastické záběry.

Putin už jinak válčit nebude a bude zabíjet civilisty tak dlouho, dokud jej západ nesloží sankcemi, nebo dokud konečně nedodáme Ukrajině takové zbraně, jimiž bude moci likvidovat cíle hluboko v Rusku.

Příběh

Iryna (33) a její čtyřletá dcera Líza Narodila se s Downovým syndromem. Máma se snaží jí v jejím startu do života co nejvíce podporovat.

Maminka Irina spravuje instagramový profil s 19 tisíci sledujícími, kde vzdělává a edukuje sledující o životě s Downovým syndromem a sdílí příspěvky s jejich společného života s Lízou

Je půl desáté a zrovna jsou na cestě do dětského centra a k logopedovi.

Kolem jedenácté hodiny zaútočí Rusové raketami na centrum města.

Máma bojuje v nemocnici u strženou nohou nad kotníkem a dalšími zraněními.
Líza zemřela na místě, byla zasažena do oblasti trupu a utrpěla devastující poranění. Na místě zemřely další dvě děti (6 a 7 let).
Evropa (a hlavně Ukrajina) teď těžce platí za levné ruské fosilní suroviny. My máme větší blahobyt, Putin peníze na válku a Ukrajina okupaci a desítky tisíc mrtvých.

Jak válka dopadne se stále ještě nedá říct. Ukrajině musíme maximálně pomáhat a sami sobě musíme pomoci tím, že odklidíme z veřejného prostoru ruskou pátou kolonu v zemi. Jsou to spojenci vrahů a našeho nepřítele.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh