Volby – a poslední ať zhasne

O co hraje v říjnových volbách?

Je to až primitivně jednoduché.

Buď v součtu vyhrají strany demokratické koalice a země dostane šanci (nic víc to zatím není) na to, aby si politici svou prací pro občany, získali jejich ztracenou důvěru.

To by mohlo opět natlačit do politiky a následně i do společnosti, důvěru v etiku a morálku a víru, že je v zájmu nás všech dodržování pravidel demokracie a právního státu.

Což v přeneseném slova smyslu znamená, naše zpětné otočení k západu a jeho hodnotám a tedy i šanci na prosperitu, jako plnohodnotný člen skupiny států, které jsou na čele technologického pokroku, prosperity, sociální spravedlnosti a kvality života.

V této skupině zemí zatím jsme, ale už jsme, s Babišem a zemanem v čele a s Okamurou a Filipem jako sekundanty, pevně vykročili opačným směrem.

Může to ale dopadnou i jinak, v podstatě opačně, než je popsáno výše.

Zvítězí strany trimvirátu Hrad, Agrofert a extremisti v různém dresu.

Pak už bude cíl prozápadních občanů jediný: snažit se udržení České republiky v EU.

Pokud volby vyhrají xenopopulisti, jejich vliv , včetně toho na média, výrazně vzroste a jako nedemokrati budou činit všechno možné kroky, aby už o svou nikdy nepřišli.

Připomínám: tato mocenská grupa ovládne média.

Referendum o vystoupení chce prezident Zeman, KSČ(M), rovnou vystoupit chce SPD (ti předchozí samozřejmě taky, ale nejsou hloupí, jim stačí média, podpořená dezinformační válkou + referendum) a Andrej Babiš?

Vzhledem k opanování státních úřadů – a po eventuálních vítězných volbách ještě mnohem výraznějším, jej už nikdo v ČR za jeho dokázané zločiny neodsoudí.

Jediný, kdo tak může učinit, je EU, pozvolna (bohužel, ale oni stále čekají jestli se rozhoupe česká justice, jsou si vědomi, že by to mohlo být vládou popisováno jako zasahování do vnitřních záležitostí země) k tomu směřuje a nezapomeňme, že nově má k tomu i nástroje.

A co asi udělá neomezený vláce Česka, až mu zastaví z Bruselu všechny penězovody a reálně mu tam odtud bude hrozit kriminalizace?

Můžeme se nadít turbulentního vývoje, který si nyní ani nedokážeme představit.

Jenže kdo si dokázal před pár lety představit, že prezident bude otevřeným kolaborantem s totalitními mocnostmi, bude porušovat ústavu, bude zaměstnávat zloděje a mafiány, kteří budou beztrestně ve své činnosti pokračovat všem na očích?

Koho by napadlo, že premiér bude beztrestně usvědčen z podvodů za desítky miliard korun, jeho státní úředníci budou účelově likvidovat nepohodlné firmy, že premiér země nechá unést svého syna do zahraničí, že ministerstva půjdou proti zákonům, aby ochránila jeho střet zájmů?

To všechno a mnoho dalšího, před pár lety nepředstavitelného tu teď máme a už nám to ani nepřijde šokující.

Tihle, pokud by se jim podařilo volby vyhrát, se s Českem mazat opravdu nebudou.

Buď a nebo. Třetí možnost není a druhý pokus už nejspíš nedostaneme.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh