Západ se vzdal všech kroků, která mají Putina zastavit ve zničení Ukrajiny

Nové sankce

Nepochybuju, že budou účinné, ale za mají – li vůbec potenciál, aby Putin změnil své chování (o čemž stejně pochybuju), bude to až v řádu delších měsíců nejdříve.

To už bude existence Ukrajiny minulostí.

Trochu se to dalo čekat, ale není pro to omluva. Neodpojením Ruska od systému SWIFT a nezapojením se ani do kybernetických či omezených útoků ze vzduchu na kolony postupujících vojsk, jsme se vzdali možnosti zastavit Putina v likvidaci Ukrajiny.

Moji kolegové z práce, kteří byli doma naposled pravoslavných vánocích, odjeli do Čech z prozápadní a nezávislé Ukrajiny a až se budou vracet na prázdniny, přijedou už do Ruska (ať už se to bude jmenovat jakkoliv) a jejich země nebude existovat.

O SWIFTU rozhodlo při jakémkoli hlasování zneužitelné pravidlo, absolutního souhlasu všech 27 zemí a tak nás z hospodářských důvodů Německo a Itálie a z kolaborantských Maďarsko (naše vláda má jako svou prioritu intenzivní podporu členství a spolupráce ve V4) a Kypr, potopily a odpojení Ruska od SWIFT zablokovaly.

Zároveń oceňuju postoj české vlády, která SWIFT down prosazovala.

Vyhrálo osobní pohodlí nad bojem o hodnoty a solidaritou. To je záležitost, která má potenciál udělat vyšší škody, než případné nesnáze EU s odpojením SWIFTU.

Obrázky a videa

Ukrajinci se drží, to evidentní, ale bez pomoci, kterou ovšem nedostanou, nemají šanci.

Myslím, že nejlepší naplánovanou variantu už může Putin zmuchlat a zahodit do koše.

Nicméně, převaha ruských vojsk, hlavně na obloze, je takového rázu, že ukrajinskou armádu nakonec čeká zkáza.

Oběti „Mírové operace Ruské republiky“ v Ukrajině.
Vraždění ukrajinských civilistů na pozadí dohadování nejbohatších zemí světa, co ještě mohou Putinovi omezit a čím už by ho mohly podráždit… Této paní zavraždili mámu a ve videu se ptá: „Jak to mám říct tátovi?“

Tragédie obránců ostrůvku Zmenij v Černém moři.

Před ostřelováním z válečných ruských lodí na zcela nekrytém vyvýšeném pahorku byli obránci tohoto ukrajinského území vyzváno tlampačem z lodi, ať složí zbraně.

Odpověď ukrajinského velitele: „Jděte do prdele!“

Všech třináct ukrajinských vojáků bránících ostrůvek Zmenij zemřelo….

Tváře hrdinů v posledních záběrech jejich života…
… a začátek ostřelování ostrůvku ruskou válečnou lodí. Konec
Ruské raketové systémy BUK projíždějí Chersonem

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Těžké boje svádí Ukrajinci s okupanty už druhý den o letiště Hostomel na kraji Kyjeva
Sídliště v hlavním městě Ukrajiny Kyjevě po bombardování ruskou armádou
„Já i moje dcera jsme přežili noc na Ukrajině. Jsme skuteční lidé ve válce se šíleným diktátorem a právě teď potřebujeme podporu světa.“
Starobělsk. „S civilisty nebojujeme, zabíjíme fašisty.“ Vladimir Putin
Novorozenci z novorozenecké jednotky intenzivní péče v dětské nemocnici v Dněpru na východě Ukrajiny byli ve čtvrtek přemístěni do provizorního protileteckého krytu.
Ano, Putin mluvil o tom, že jeho cílem je obnovit Rusko v intencích Sovětského svazu a jeho vlivové zóny. Co víc potřebuješ vědět o tom, co je současné Rusko zač.
Zajatí ruští okupanti
Oleški, nedaleko Chersonu, zničená ruská vojenská technika.
Hořící Kyjev po ruském bombardování
Rusové prostě. Zkoušeli proniknout do centra Kyjeva v ukrajinských uniformách a ve 2 ukrajinských obrněných vozech. Byli zlikvidováni.
Dnešní noc v kyjevském metru
Ukrajina ponechána napospas sousední totalitní zemi. ČSR 1938. Nakonec to nepomůže nikomu a stejně se budeme muset utkat se zlem. Stejně jako tehdy.
Zničený ruský vojenský konvoj u Chersonu.
Bratři Kličkové, (Vitalij je starostou města a je jedním z hlavních ruských terčů) oznámili, že zůstávají ve městě a budou jej bránit po boku ukrajinských vojáků. Takhle se rodí národní legendy

Na závěr dvakrát ze včerejšího zápasu Slavia Praha – Fenerbahce Istanbul

Podpora fanoušků pro ukrajinské hráče klubu
Bez komentáře. Souhlas.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh