Západ to věděl, ale dal přednost levnému čerpání

Stránka Visegradský jezdec není v tématu Ukrajiny a její ruské okupace rychlokvašenou a tématu se rozhodně nevěnuje až od letošního 24. února.

Což se ovšem nedá říci o mnohých politických reprezentantech ČR a západní Evropy vůbec. Politici těžili z levných ruských fosilních paliv (výhoda pro ekonomiku státu), zatímco v Ukrajině už umíraly tisíce nevinných lidí.

Třeba ale právě to poznání politiků, že selhali, pomůže tomu, že budou nyní v těžších politických i ekonomických časech, vůči Rusku neústupní.

VJ přesně před rokem, jako text k úvodnímu obrázku:

,,Ač je to jen pár kilometrů, mezi naším a jejich světem zeje gigantická propast.

Ale právě na jejich příkladu se můžeme přesvědčit, že nikdy nemáš jistotu toho, že i zítra budeš žít spokojený život v bezpečné zemi, bez obav o život svůj a svých nejbližších…

Tam se hraje o bazál: o pitnou vodu, elektriku, přístup k informacím, zdravotní péči, základním službám státu a hlavně o jejich vlastní existenci…

🇺🇦 Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj předal ukrajinskému Olympijskému týmu vlajku podepsanou vojáky ukrajinské armády, kteří brání Ukrajinu před ruskými okupanty.

Někteří z těchto podepsaných vojáků už bohužel mezitím nejsou naživu…“

Několik aktuálních obrazových příspěvků z válčící Ukrajiny

A: Chasiv Yar, zatím 45 Rusy zavražděných civilistů, obyvatel tamního sídliště

B: Desetiletá světová šampiónka v Dámě Valeria Yežova, hrála na ulici s kolemjdoucími. Kdo prohrál, musel jí něco zaplatit. Peníze donesla jednomu z charitativních válečných fondů Ukrajiny. Reakci šéfa charity vidíte. Mimochodem, porazila každého 🙂

Valeria v akci 🙂

C: Ruští okupanti kontrolu na check pointech tetování ukrajinským občanům

D: V pořádku a bez komentáře

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh