Zemanova čínská kapitola.

Na některé skutečnosti by se pod tíhou nejnovějších událostí, nemělo zapomínat a měly by být předmětem šetření orgánů činných v trestním řízení.

Nejprve si řekněme, že příklon naší zahraniční politiky k Číně nebyl „vynález“ Zemanův, celý proces se začal odvíjet už za doby prezidenta Klause s aktivní podporou tehdejšího premiéra Nečase a jeho týmu.

Ovšem teprve až za výkonu funkce Miloše Zemana a celého patra nejvyšší politiky, které bylo v té době u moci, dostoupilo toto ponížené podlézání totalitní velmoci, nemající nic společného s obchodním partnerstvím, vrcholu.

Za celým procesem stojí nepřekvapivě nedávno zemřelý podnikatel Petr Kellner, jehož naturelu nebylo cizí, vzít si pro svůj výnosnější byznys celou republiku jako rukojmí.

Pro jeho podnikání byl čínský trh a přístup k němu jeden čas naprosto klíčový.

A uměl si to zařídit.

Čínský diktátor v Praze

Velká série případů a zneužívání státních orgánů proti občanům ČR se odehrála při návštěvě čínského diktátora Si v Praze, v roce 2016.

Docházelo k nezákonným uzávěrám veřejného prostranství, aby na nich nemohli lidé proti čínské delegaci protestovat, nezákonnému zatýkání, zabavování vlajek a transparentů a policie ČR dokonce přehlížela i atakování českých demonstrantů čínskými občany, z nichž mnozí byli agenty čínských tajných služeb.

V podstatě byl při návštěvě diktátora Si zneužit celý bezpečnostní aparát ČR proti občanům vlastní země.

Muž napadený čínskými demonstranty, kteří se mu snažili ukrást jeho vlajku, byl policistou zadržen.
Napadení a okradení českého občana Číňany, zatímco opodál stojí policejní hlídka a jeden z jejích příslušníků situaci dokonce sleduje.
Tajní policisté vstupovali bez povolení do soukromých prostor a pod pohrůžkou nutili jejich obyvatele, aby sundavali z oken “protičínské symboly“ a to jen proto, že na dohled bydlela čínská komunistická delegace.
Jeden z mnoha případů zneužití policie potvrzen.
Policie, která má být apolitická, se nechala zneužívat a úkolovat kolaboranty z Hradu k potíraní protičínských protestů
Agresivní chování čínských “turistů“ vyústilo v zadržení napadeného českého občana.
Policistům za jejich práci při pacifikování českých občanů v době návštěvy čínského prezidenta osobně poděkoval na Hradě prezident Zeman: „„Váš nevděčný úděl, často spočívá v tom, že bráníte projevu duševně nenormálních lidí …“

Návštěva Dalajlámy v ČR.

Dalajláma byl do té doby v ČR několikrát, nicméně od doby, kdy premiér Petr Nečas (dnes v čínských službách) vyhlásil konec dalajlámismu, stát se tento budhistický mnich v ČR personou non grata.

Zeman vydíral ministra kultury za jeho setkání s tibetským duchovním…
… Jiří Brady, oběť holocaustu, který pořádá osvětová turné na toto téma po světě, skutečně již slíbené vyznamenání, kvůli němuž přiletěl až z Kanady, nakonec nedostal.
Příběh sourozenců Bradyových zde. Díky kufru Hany Bradyové, nalezenému a ztotožněnému v Osvětimi japonskými historiky, jej zná celý svět. Jejich osudy jsou symbolem utrpení židovských dětí v dobách holocaustu.
Hrad pokračoval v servilním chování vůči Číně i nadále…
… a když na tuto grupu ve vedení země Čína ještě víc zadupala…
… tak čtyři nejvyšší ústavní činitelé země vytvořili dokument, kde na zakázku potvrzují Číně, že vždy budeme směrem k ní dělat takovou politiku, kterou nám její komunistické vedení určí.

Vliv čínských tajných služeb v ČR

O tomto, v posledních letech výrazně sílícím, vlivu se zmiňují výroční veřejné zprávy BIS už v podstatě každý rok.

Politika Miloše Zemana, KSČ(M), části ČSSD a mnoha dalších politiků z ostatních i demokratických stran, tomuto stavu výrazně nahrává.

Šéf policie MS kraje Kužel, rovněž lanařen čínskými tajnými službami přímo v Číně, kam byl jimi pozván.
Děje se to ve fotce popsanými způsoby přesto, že je to veřejně známá informace. Za peníze si lze koupit leckoho.
… a dokonce i „novináře“.

Proč to všechno? Vždyť z toho ČR nic nemá?

A to už se dostáváme k jádru věci. Naše politika a část médií se prostě staly servisní organizací několika oligarchů, v tomto případě toho nejvýkonnějšího, Petra Kellnera.
To Kellner nás přibalil jako dárek čínským komunistům za to, že jej vpustili na tamní obrovský trh, což pro cizince nebylo vůbec jednoduché dosáhnout. A spolu s ním nás za pár peněz a ještě víc slibů prodávali i někteří politici, novináři a někteří opinion makeři.

Konec starých časů?

Kellner tragicky zemřel, Zeman je už nyní zcela bez vlivu, KSČ(M) i ČSSD mimo parlament a to co zbylo nemá sílu a hlavně podporu od PPF, ta se nyní z čínského trhu stahuje, protože už tam tratí.

Zdálo by se, že jedna temná éra končí, ale docela tomu tak není. Zase tu máme další oligarchy (Křetinský, Tykač, Koláček) jejich byznys je navázán na fosilní paliva, s nimiž se Evropa ovšem hodlá rychle rozloučit.

A tak už zase máme generaci politiků, novinářů i opinion makerů, (mnohdy jde o ty samé lidi), kteří tvrdí, že Green Deal je třeba opustit, že je to hloupost a to i přesto, že do něj masivně investují banky, investoři a podnikatelé největších firem světa.

A my si máme myslet, že největší mozky byznysu jsou ti hloupí, zatímco křapík, který v roce před pár lety nakoupil uhelné elektrárny (a vlastní nemalou část médií v ČR) a teď má strach, že prodělá, je mazaný a ví, kudy běží zajíc.

Tak určitě.

Viz tady: „Zdá se, že v ČR k transformaci směrem k větší energetické udržitelnosti dojde, jakmile se energetičtí hegemoni země budou cítit pohodlně, jejich dominantní postavení zůstane nezpochybnitelné, nebo dokonce zajistí větší zisky z uzavírání “fosilního“ podnikání. „

Stejně jako s natlačením Číny do ČR, ani brzdění snah o konverzi ekonomiky (i přes problémy, které to nese), není v zájmu ČR, ale jen některých podnikatelských subjektů.

Nebaštěme jim to. Jednou stačilo.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh