Země, která se dezinformuje.

Dnes zachyceno 14 500 pozitivních, jedno z nejvyšších čísel v naší historii s Covidem.

Za prvních devět dní listopadu, se počet lidí ležících s C 19 v nemocnicích zdvojnásobil.

Babiš spouští novou kampaň, (patrně schválně až po volbách – a tedy v tomto případě už pozdě – protože část jeho voličů jsou lidé popírající závažnost pandemie).

Opatření, v nichž se stejně nikdo nevyzná, nemalá část lidi nedodržuje a zemi válcují dezinformace, které se šíří už prakticky všemi mediálními kanály.

Autor je lékařem na ARO v textu dále informuje, že všichni u něj ležící pacienti v kritickém stavu, neprodělali očkování.

Jako společnost se pod tíhou dezinformací začínáme bortit. Uvěřila jim totiž tak velká množina lidí, že jejich bojkot pravidel a řádu v němž žijeme, začíná ohrožovat samu podstatu fungování státu.

Pandemie nás rozkládá. Finančně i společensky.

Dnes v ČT. Lidé starší 65 let v nemocnici – neočkovaných cca pětkrát více.

Přenesení popíračské filozofie do další sféry žití, vyjde zhruba takto:

„Letos nepřezouvám letní gumy na zimní. Selský rozum a asi dvacet kikotů na You Tube mi jasně napovědělo, že víc nehod se v tomto období stává na zimních pneumatikách. Takže je to jasný! A jestli mě stát bude nutit přezout, bude to fašismus a nalepím si žlutou hvězdu na zadní sklo, hned vedle samolepky s Danielem Landou.“

Pokud se podíváte na teze hybridní války, cílem útočníka je vždy totéž: zasít do společnosti takovou nedůvěru ve stát a jeho výkonné složky, která začne ochromovat činnost různých segmentů daného napadeného státu.

K tomu musíme jednoznačně přičíst absolutní neschopnost končící vlády, která nás přivedla, s opratěmi moci v Babišových rukou, až na vrchol nejpostiženějších zemí světa.

Tato neschopnost ovšem zahrnuje i rezignaci na boj s dezinformační scénou, nemožnost vyhlásit omezující opatření v souladu s našimi zákony (opět to významně snižuje důvěru) a astronomické zadlužování, protože se nad rámec boje s C 19 i víc krade a především nekoncepčně rozhazuje.

„Přece si nedám píchnout novou, nevyzkoušenou rychlokvašku! Tak rychle nemohli vyvinout nic kvalitního. Nebudu dělat pokusného králíka!“ Historie vzniku a vývoje mRNA vakcíny v kostce (via Barbora Tomšů)

V této situaci přebírá zemi nová vláda, které samozřejmě fandím, podle mě však ani ona dost dobře netuší, s čím se potýká.

Co se nejspíš v příštích týdnech stane?

Lidi, kteří absolutně bojkotují boj s Covidem, dál nebudou dodržovat žádná nepovinná opatření.

Pokud vláda nezavede povinné očkování buď plošné, nebo vybraných skupin tak, abychom se dostali nad 80 % dospělé populace, nakonec se prostě promoříme.

Za cenu dalších ohromných ekonomických ztrát, za cenu ztrát tisíců (tentokrát více i mladších ročníků) životů, poškození zdraví desítek tisíc lidí (patrně trvale) a za cenu dalšího (to nás nakonec vyjde nejdráž) rozpadu společnosti.

Jsme země zbabělých politiků, která, protože jí tito politici nebrání, a která nedostala vzdělání, aby se mohla bránit, podléhá dezinformacím a rozkládá se sama zevnitř.

Covid buď zmizí, nebo se časem zminimalizuje jeho výskyt tak, že už nebude chod státu ohrožovat, ale nedůvěra a rozdělení, kterou se povedlo neschopným politikům a dezinformační scéně, do společnosti vnést, tu s námi zůstanou a vyhřeznou na světlo v každé další příští krizi…

S tím je třeba počítat.

Závěrem část textu Stanislava Bilera:

„Teze normalizace a devadesátých let, že se má každý starat sám o sebe, zvítězila. Nedůvěra ve stát a odmítnutí sounáležitosti se společností vedou k tomu, že je zcela legitimní se neočkovat z náhodných individuálních důvodů, kdy ty společenské nejsou pro podstatnou část lidí relevantní. Nejsou relevantní, protože tady vědomí společnosti, sounáležitosti a solidarity nikdo nebuduje.

Protože neumíme přemýšlet o blahu celku, budeme se mít každý jednotlivě hůř. Protože nejsme ovce, budeme trávit život v ohradě, zatímco třeba Dánové a Portugalci se jako ovce naočkují, aby si mohli dělat každý co chtějí. A když to bude nutné, píchnou si všichni třetí nebo čtvrtou dávku nebo si načas zase vezmou roušku a budou udržovat rozestupy.

Zato v Česku pojede 139. kolo debat na téma „proč to nejde“ a každý politik bude mít svou tiskovou konferenci se svým unikátním řešením problému. V tom je budou podporovat lékaři rozličných oborů se svými náhodnými úvahami, živenými médii. Rozpolcená a nedůvěřivá společnost je pak důsledkem selhání a ztráty soudnosti těchto elit. Nevyhnutelným výsledkem budou další restrikce a další mrtví.“

🏇 Nedělám si iluze, že někdo ze semletých dezinformační propagandou a nedůvěrou ve stát prozře. Tento text má být mnohem víc obžalobou končící vlády StBáckého mafiána a vlád předchozích, pro něž kvalitní a dostupné vzdělání pro všechny, bylo neúměrnou finanční zátěží.

A co se děje v nemocnicích?

Zdroj https://www.instagram.com/stories/highlights/17953884907506581/

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh