Ztráta paměti?

Andrej Babiš, typicky ve stále ještě v naplno nepřiznaném, tažení na Hrad, nechal své marketéry polepit zemi billboardy, z nichž se připomíná, jak mělo za něj údajně být lépe.

Upřímně, kromě setrvalého pokoušení pumpnout erár o peníze o Agrofert, za ním především zůstane „best in Covid“, spálená zadlužená země, se 40 000 zemřelými, což je z vyspělých zemí, v přepočtu na obyvatele patrně nejhorší pořadí na světě.

Tudíž by se tyto současné billboardy, aby co nejcharakterističtěji vyjadřovaly správu země Andrejem Babišem, asi nejlépe vyjímaly na hřbitově…

Bude dobré PR kampaň konfrontovat s realitou.

Kecy o hodnotách. Kašlou na nás. Za Babiše bylo líp!

Odstartoval Andrej Babiš prezidentskou kampaň? - Marketing & Media

Pomiňme základní otázku, když tedy bylo tak dobře, proč ani megakampaň, postavená na lžích a dezinformacích, nezviklala 73 % voličů, kteří odmítli hlasovat pro Babiše?

Tento billboard je největším faulem. Na hodnotách to tady, na západě, totiž celé stojí, naše bezpečnost, blahobyt, právní stát, základní hodnotou euroatlantické civilizace je i humanita, ochrana práv nejohroženějších skupin společnosti, celospolečenská solidarita a vzájemná mezinárodní spolupráce.

Bez všech těchto veličin by západ nedosáhl celosvětové dominance a nestal by se s velkým přehledem nejlepším místem pro život na planetě.

Těžko říci, co o tom může vědět člen totalitní KSČ, udavač komunistické tajné služby za peníze a to jen proto, aby se měl materiálně o něco lépe než ostatní.

Co může vědět o hodnotách člověk, pod jehož vedením se politika České republiky abstrahovala na krádeže, lhaní, nesplněné sliby a bezuzdné utrácení, jen pro šanci, aby byl znovu zvolen a mohl dál krást.

Jaké hodnoty zastává otec, který bez rozpaků nechá unést svého syna do zahraničí, jen proto, že mu kazí plány na další krádeže?

Ano, hodnoty jsou kecy, které Babiše zdržují, aby bylo líp. Babišovi.

Makal a nežvanil. Za Babiše Bylo líp.

„Za Babiše bylo líp,“ hlásí billboardy v Česku. Podle Aleny Schillerové je platí ANO a lidé jsou na nich dobrovolně

Důkaz místo zvanění.

Prostě makal a nežvanil …

Samé sliby. Stejně je nezajímáme. Za Babiš bylo líp.

Obyčejní“ Babišovi fanoušci? Kampani dali tvář i lidé s průkazkou ANO -  Seznam Zprávy

Tato kapitola by vydala na samostatný článek, tak jen námátkou několik témat, která ukazují jak Babiše zajímají „našelidi“…

Volební program ANO 2017: „Do roku 2021 postavíme 170 kilometrů nových dálnic ….“

Realita: Ve volebním období 2017 -2021 se postavilo 105 km nových dálnic.

Volební program ANO 2017: „Chceme navyšovat peníze pro zpravodajské služby a na armádu na 2 % HDP.

Realita: v loňském roce šlo na obranu cca 1.3 % HDP.

Volební program ANO 2017: „Chceme zajistit energetickou soběstačnost a konkurečně schopné ceny pro lidi.“

Realita?

Obrázek
Nejen že máme mega drahý plyn, který ještě díky ruské invazi vystřelil vzhůru, ale čelíme možnosti vypnutí jeho dodávek ze dne na den. Navíc zásobníky plynu, které se na tuto zimu plní vždy na jaře o rok dříve (tedy v době vlády Andreje Babiše), nejsou letos plné, jak by měly být.

S těma cenama se zbláznili. Za Babiše bylo líp.

Není to volební kampaň, vysvětluje billboardy s Babišem hnutí ANO. Je, řekl  úřad - Novinky.cz

Za Babiše bylo líp? S cenami? Jen připomenu termín „Babišova drahota“, ten se týkal prudkého nárůstu cen v druhé polovině minulého roku.

A pak tedy ještě 🙂 …

„… s těma cenama se zbláznili“

Z důchodu mi nezbyde vůbec nic. Za Babiš bylo líp.

Začneme tím, že důchody, v poměru k průměrné mzdě byly vyšší i v době Miroslava Kalouska, než tomu bylo za předchozí vlády.

V porovnání za vlády Miroslava Kalouska berou reálně méně. Tehdy totiž dostávali senioři 42 až 44 procent průměrného platu. V roce 2021 však tato výše činila cca 40 procent.

Důchody, jejich relativní hodnota, se snižuje zejména kvůli rychle rostoucím cenám energií a výše inflace. Obě hodnoty navíc začaly letět vzhůru již v době vlády Andreje Babiše.

Jsou za nimi jak objektivní důvody, Covid, ekonomické zpomalení ve světě, nárůst cen energetických komodit, tak i důvody ryze domácí, kdy zejména inflační spirálu (a tedy růst cen) pomáhala roztlačit především Babišova vláda a jestli si lze tedy na někoho v současné situaci stěžovat, že „z důchodu mi nezbyde nic“, pak nejvíce právě na Andreje Babiše.

Současná vláda navíc důchody bude ještě jednou letos mimořádně valorizovat, tak jak to ukládá zákon při inflaci vyšší než deset procent.

Za Babiše bylo líp?

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh