Aktuální ruské fake news & false flags

Rusko se snaží uměle vytvořit záminku k invazi, takovou jakou byl Hitlerův útok na vysílač v tehdy německých Gliwicích, při němž útočili nacisti, na místě zanechavší postřílené vězně z Dachau oblečení do polských uniforem.

Jak už to tak u Rusů bývá, dělají při tom chyby a podvody vyjdou najevo. Na druhou stranu je to jedno – my to sice víme, ale ruské dezinformační a propagandistické kanály, tu lež stejně tlačí mezi své publikum a to jí věří.

Rusové se totiž řídí citátem Adolfa Huitlera: „Vítěz nebude tázán, zda říkal pravdu.

Je jen na nás, jestli se vítězem stanou.

V článku i další informační fauly ruské propagandy.

Auto s výbušninami

Separatisté a ruská média včera zveřejnili video, jenž mělo dokazovat nález bomby pod mostem, přes který měly jet vlaky s evakuovanými z Donbasu. Obviněna byla okamžitě Ukrajina. Problém je, že metadata ukazují, že je záznam 3 roky starý. (via @tapolitikaCZ)

Ruská státní TV vyrábí šot z „ukrajinského (ne)ostřelování“ na okupovaném Donbasu

Mimochodem takhle to vypadá na druhé straně hranice, kam dorazil na obhlídku ministr vnitra Ukrajiny s novináři

Vymyšlené nacistické znaky na ukrajinských zbraních
Ruská státní televize Rossija 24 se s tím nemaže a vysvětlí divákům „fašistický“ charakter Ukrajiny i na tom, že jejich bezpilotní letouny používají prý znaky Luftwaffe…

Ukrajinci vyhodili do povětří vůz šéfa milicí separatistické republiky DNR

Obrázek
Rusům bylo ale líto zničit jeho drahé auto, tak jen sundali SPZ a do vzduchu vyhodili starý GAZík..

… ovšem viník výbuchu byl zadržen

Speciální služby DNR záhy zadržely „ukrajinského špióna“, který se podílel na vyhození nebohého starého UAZ do povětří. Okamžitě poskytl rozhovor ruské TV Channel One, (tak určitě, běžná praxe, že jo) ve kterém odhalil, že jiní ukrajinští agenti nedávno infiltrovali Bělorusko za účelem průzkumu.

Když Ukrajinci nebudou souhlasit s válečným stavem, ukrajinská policie je bez soudu a na místě zastřelí

Opět ruská státní TV: „Ukrajina nyní bude žít podle válečných zákonů, policie je převedena a na zesílený režim a všichni, kdo nesouhlasí, budou zastřeleni na místě, bez nějakého vysvětlení a soudu.“

Evakuace občanů separatistického území

Evakuaci nařídily orgány samosprávy separatistické republiky na základě (btw. ruského) ostřelování frontové vsi Stanicyia Luhanska. Video o evakuaci bylo ale natočeno o dva dny dříve, tdy před zmíněným ostřelováním.

Oběti ukrajinské agrese na okupované části Ukrajiny

Debatní pořady na TV Rossija 1

„Ukrajinci jsou psychotičtí a ubozí lidé“, … „Chtějí nás zabít“… „Ukrajinci jsou nemocní“, „Ukrajina je rakovina v Evropě“…

Opět totéž

„Pokud budou občané Ruska ohroženi, zaútočíme na velitelství [NATO]. Nyní pojďme k našemu reportérovi v jednom z těch velitelství, na které zaútočíme, ve Washingtonu DC.“

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Tentokrát nikoli fake news, ale ruská realita

Ředitelka ruské propagandistické TV Russia Today Margarita Simonyan: “Olympiáda 2008 – osvobození Jižní Osetie a Abcházie, Olympiáda 2014 – navrácení Krymu, Olympiáda 2022 – doplňte správnou odpověď“.

Borci na konci

Na závěr z našich luhů a hájů. Vidíte, že ruská pátá kolona je v plném nasazení. Není nic průkaznějšího, co jsou oba subjekty zač, než když si ruský kolaborant pomáhá článkem z Parlamentních listů. Je to taková naše specialita, hřát si hady na prsou.
Někteří další zástupci Ruska v ČR měli jasno už v roce 2014 …
… a exprezident zprava v tom není sám, ruským kolaborantem je i současný prezident, tentokrát zleva. Ten popíral ruskou účast na Donbase v roce 2014 tak dlouho, až sám Putin v médiích přiznal, že jeho armáda je na ukrajinském území a to na jeho rozkaz.

Taky jste mohli dnes na stránce VJ číst, že se „Covidoví“ aktivisté urychleně zvládají předělat na pozici, kde je všichni čekáme.

Takhle už je to v pořádku. Jen nemuseli rok vypouštět krycí indigo.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh