Hnědé bláto slouží Putinovi

Putinské Rusko přepadlo sousední Ukrajinu, vyvražďuje její obyvatele a okupuje část jejího území.

Tedy chtělo by ji okupovat a zničit celou, ale na to nemá a po počátečních úspěších muselo postupně a potupně utéci nejprve od Kyjeva, později od Charkova a Chersonu a nově vyklidilo západní část Černého moře.

A nejen to, veřejně vyhlásilo, že cílem jeho imperiální války je návrat jeho bývalých satelitů zpět pod jeho okupaci. Tedy i nás.

Nad to proti nám vede dezinformační i kybernetickou válku, která v průběhu času zesiluje.

Není tedy žádná pochybnost o tom, že ten kdo zpochybňuje ukrajinské úsilí se bránit, naši pomoc takto napadené zemi a dokonce popírá samotnou válku, je kolaborant.

Kolaborant s naším nepřítelem.

Ostatně, Tomio Okamura adoroval ruský fašismus již před začátkem války, na to je celkem dost důkazů…

…. stejně jako je důkazný rozsudek soudu, který potvrdil, že charakterizovat Okamurovu stranu SPD jako fašistickou, je v souladu s její činností.

„Na drtivé většině území se nebojuje.“

Krátce si pojďme ukázat, co znamená Okamurova lež, o tom, že pokud je nějaká země vojensky napadena, neznamená to, že je ve válečném stavu.

Je to kromě lži, jak sami vidíte i faktický nesmysl.

Zřejmě by pan Okamura byl ochoten tvrdit Putinovi, že Rusko (SSSR) ve válce s nacistickým Německem nikdy nebylo, když se bojovalo maximálně na linii Moskva- Stalingrad, což je sotva pětina území tehdejšího SSSR.

Zajímavé by pouze bylo, jestli by Okamura za toto tvrzení v Rusku dostal dnes doživotí, nebo by náhle vypadl z okna….

A mimochodem například:

Letecký poplach vyhlášený pro celou Ukrajinu, stává se to často.

Nebo …

Nebo …

Okamura je amorální člověk, kterému absolutně nezáleží na životě žádného člověk, tedy pokud náhodou nemá ruský pas.

„Ukrajinci z Evropy jezdí domů na dovolenou.“

Ukrajinských válečných uprchlíků jsou v Evropě nižší jednotky miliónů. Samotná země má ale téměř 40 miliónů obyvatel, kteří více či méně nesou na svých bedrech válečné útrapy, ať už jako nedostatkem, stresem a strachem strádající civilisté, nebo jako lidé, kteří se v nějaké pozici snaží bránit napadenou zemi.

Je proto jasné, že část rozdělených rodin, se v případě kdy je to možné, vydává setkat se svými nejbližšími, stejně jako jim přiváží konkrétní tolik potřebnou pomoc.

Ano, Tomio Okamura tohle chápat nemůže, vždyť má dva bratry a ani s jedním se nestýká a dokonce je přes média napadá. Ten o funkční rodině ví asi tolik, kolik běžný Rus o fungování demokracie.

K tomuto tématu mluví i ve videu, z něhož je úvodní screen Anastasiia Sihnaievska, Ukrajinka žijící v ČR, která se sem uchýlila právě před ruským agresivním fašismem, který ohrožuje její zemi.

Nežije tu jen pasivně, ale pracuje na porážce Ruska i z Česka. Spolu s týmem se snaží mapovat ruský vliv v Česku, který je podle jejích slov stále značný a proti němuž český stát nepodniká kroky dostatečně rychle – například zařazování ruského kapitálu v ČR na sankční seznam.

„Do přepadení celé Ukrajiny 24. února 2022 jsem viděla svou budoucnost pouze v Ukrajině. To ráno přišla do mého pokoje sestra a řekla, že je válka. Nedokázala jsem si představit, že je to realita. Ale za chvíli začaly první výbuchy.“

„Stala jsem se civilní dobrovolnicí a posléze jsem začala pomoc i organizovat a propojovat online lidi schopné pomáhat.“

„Pro odchod jsem se rozhodla ve chvíli, kdy na místo, kde jsem měla mít pracovní setkání, dopadla krátce před tím balistická raketa. Můj otec, který nastoupil do armády druhý den po napadení země, mě prosil také ať odejdu.“

„„Každý, kdo říká, že Ukrajinci jezdí na Ukrajinu na dovolenou, je neuvěřitelný cynik. Jedete tam z mnoha důvodů. Třeba vyřídit nějaké byrokratické záležitosti. Nebo setkat se s partnerem, otcem či bratrem, kterého pustili na tři dny z války domů.“

Když přijedu do Ukrajiny, jde po ulicích, které jsou pojmenované po mých vrstevnících, kteří padli ve válce, nebo potkáš dvouletou dceru svého spolužáka, která už nemá tatínka, vidíš rozbombardovaná města. Tohle už není domov, jak jsem jej znala, mně ho prostě vzali Rusové.“

„Pokud Ukrajina nevstoupí do EU a NATO a Rusko se nevzdá jaderných zbraní, nemůžu si plánovat budoucnost. Nechci své děti učit, jak se ukrýt při poplachu, nebo se vyhýbat bydlení vedle nemocnice, nebo školy, protože je Rusové budou bombardovat jako první cíl.“

„Uprchlíci se domů na trvalou vrátit nyní nemůžou. Kvůli bezpečnosti. Nemáme dostatek PVO, která by chránila celou zemi a víme naopak, že Rusové mají zbraně, jejichž dostřel pokrývá celou naší zemi.“

„Matky s dětmi jsou v situaci, že válčící otce uvidí třeba jen 2 – 3 za půl roku, tak v ten čas se do nebezpečné země vydávají. Nebo tam jezdí vyřizovat neodkladné byrokratické záležitosti, například ohledně nemovitostí.

Navíc ta četnost rozhodně nemá nic společného s tím, jak se jezdí na dovolenou třeba odsud. Naposledy jsem tam byla v březnu a potom co jsem tam slyšela a zažila, bych potřebovala teprve skutečnou dovolenou, abych to mohla zpracovat.“

.„Já osobně jsem tam jela na pohřeb svého spolužáka a na konferenci v Kyjevě. Nevím, jak někteří čeští politici, ale já si takhle dovolenou nepředstavuji.“ 

Většina lidí, kteří jsou jakkoli zapojeni do rezistence proti Ruské expanzi, mají několikanásobně větší koule, než ti, kteří tady z tepla a klídku, spílají jak Ukrajincům, tak i Čechům, kteří jim pomáhají, za to, že se brání a že poslušně nelehnou před agresorem na záda, tak jako by to udělali oni sami.

Válka v Evropě je realitou. Každý, kdo to popírá, pomáhá nepříteli. Nepříteli, který nás opakovaně označuje jako cíl jeho expanze.

A všichni víme, jak taková expanze v jeho podání vypadá.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh