Český premiér v Bílém domě

Současná česká vláda se včera dočkala ocenění za svou roli v řešení současných bezpečnostních problémech světa a za to, že ukazuje Česko světu jako spolehlivého a konstruktivního spojence v rámci euroatlantických struktur.

Není to v posledních dekádách obvyklé a určitě jde o úspěch vlády Petra Fialy i samotné České republiky, myšleno tedy nikoli jako pouhá zdvořilostní návštěva, ale jako ocenění našich mezinárodních aktivit v posledních desítkách měsíců.

Bohužel, celý hlavní apel našeho premiéra, tedy, nutnost americké pomoci Ukrajině, ustoupil v pozornosti do pozadí, protože pro US zahraniční politiku je v těchto dnech prioritní dění na ose Izreal -Írán. Leč to je okolnost, za níž Petr Fiala prostě nemůže.

A nejen to: že nešlo o pouhou zdvořilostní návštěvu dokládá i pracovní setkání premiéra v centrále CIA s jejím ředitelem Burnsem. Poprvé v historii se jej zúčastnili i šéfové všech tří našich našich tajných služeb zároveň. (BIS, Vojenské zpravodajství a Úřad pro zahraniční styky a informace).

Pracovní povaze pobytu našich rozvědkářů odpovídá i fakt, že jeden z nich je ve Spojených státech už od čtvrtka.

„Roku 1968 jsem viděl ruské tanky v ulicích svého města a nechci to vidět znovu. Musíme tedy nadále podporovat Ukrajinu, a právě proto jsme zahájili českou iniciativu na shánění munice – budou to stovky tisíc kusů dělostřelecké munice v následujících týdnech a měsících.“
Český premiér na návštěvě u amerického prezidenta

⬇️ Ano, tohle, co říká prezident Biden je skutečně podstatné. Rusko jednoznačně usiluje obnovit svou někdejší vlivovou zónu, pracuje na tom tvrdě, stojí jej to statisíce životů i miliardy dolarů, ale nehodlá se zastavit.

A my jsme jeho opakovaně deklarovaným cílem. I když si myslí, že nás složí bez jediného výstřelu, pomocí hybridní a dezinformační války a nakoupených kolaborantů i nenakoupených užitečných idiotů.

Pátá ruská kolona mimochodem aktuálně dělá všechno proto, aby Fialovu návštěvu v Bílém domě znehodnotila a svobodymyslní Češi je v klidu nechávají zaplavovat veřejný prostor shitstormem …

🏇 Naše zahraniční politika je minimálně od začátku přepadení na úspěšné vlně. Jako by to naši vládu nakoplo a vystoupila ze svého stínu, tradiční negace a stěžování si na to, že nějací „oni“ nám kazí naši věc.

Myslím, že přijetí 400 tisíc ukrajinských válečných uprchlíků, rychlá vojenská pomoc Ukrajině (tanky!), úspěšné a produktivní předsednictví v Radě Evropy a v neposlední řadě iniciativa na sehnání více než miliónu dělostřeleckých nábojů pro Ukrajinu v době, kdy je s municí již téměř na mizině, jsou skutečně našimi hvězdnými hodinami.

Za to patří politikům 5k velký dík a měli bychom jejich práci ocenit tím, že si za dva měsíce vyhradíme čas a dorazíme ve velkém počtu k evropským volbám.

Díky!

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh