Deset faktů, které je třeba si pamatovat o Rusku, NATO, USA, Ukrajině, Slovensku (a Česku)

Speciální vlákno novináře a editora deníku Sme.sk Jakuba Fila:

1️⃣. Nevědomost, otazníky a nejasnosti jsou živnou půdou pro strach a nejistotu a ty jsou živnou půdou pro hoaxy, dezinformace a účinnou propagandu. O dnešní mezinárodní situaci je třeba si uvědomit několik základních faktů. A na základě nich by měla být dnešní situace hodnocena.

1️⃣. Určitě u tohoto textu slétnou lidé, kteří budou psát – „a co USA a Indiáni“, „a co v Iráku“, a „proč neosvobodili Osvětim, když mají tolik řečí“, a budou vypouštět lži a různé interpretace. Samozřejmě o každé z nich se dá mluvit, lze analyzovat a interpretovat…

2️⃣. … ale to podstatné je shrnuto v několika faktech. Mohlo by jich být o trochu víc, případně se některé zhutnit. Ale když se budete při sledování dnešní mezinárodní situace a počínání Ruska, Ukrajiny, NATO, USA ale i Slovenska držet těchto faktů, nemůžete zabloudit.

3️⃣. Prosím uložte si tyto obrázky, šiřte je podle možností mezi co nejvíce lidí. Protože dnes se placená propaganda snaží přesvědčit o opaku, relativizovat minulost, nakreslit novou falešnou realitu.

(Expremiér Fico dnes stojí v čele slovenských politiků brojících proti spolupráci země s NATO)

4️⃣.Ultimátum, o nic jiného v tomto případě nejde.

5️⃣.Rozumíte? Putin vážně žádá, aby vždy, když si budeme v budoucnosti chtít navzájem poskytnout pomoc, potřebovali souhlas Ruska, které by mohlo mít právo veta.

6️⃣.Ukrajině přitom před lety samo Rusko smluvně deklarovalo nezávislost a nedotknutelnost územní celistvosti.

7️⃣. Přičemž právě tato ustanovení samo Rusko v roce 2014 několikrát bezprecedentně porušilo…

8️⃣. + 9️⃣. …a dnes tlačí na spojence Ukrajiny, ale i dalších východoevropských států, aby nejenže (o)pustili Ukrajinu zpět do ruské sféry vlivu (přičemž sama Ukrajina toto odmítá), ale i abychom se sami vzdali části svých práv a svobod.

1️⃣0️⃣. Ano, je to tak: všechny současné kroky Severoatlantické aliance i Ukrajiny samotné, jsou jen reakcí a odpovědí na cílené vyhrožování Putinova režimu a jeho eskalaci situace na ukrajinských hranicích.

Podpořte provoz této stránky

Tato stránka funguje zejména díky příspěvkům od vás čtenářů. Díky všem.

Pokud mě chcete také podpořit, můžete využít služby Donio.cz

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh