Deset faktů, které je třeba si pamatovat o Rusku, NATO, USA, Ukrajině, Slovensku (a Česku)

Speciální vlákno novináře a editora deníku Sme.sk Jakuba Fila:

1️⃣. Nevědomost, otazníky a nejasnosti jsou živnou půdou pro strach a nejistotu a ty jsou živnou půdou pro hoaxy, dezinformace a účinnou propagandu. O dnešní mezinárodní situaci je třeba si uvědomit několik základních faktů. A na základě nich by měla být dnešní situace hodnocena.

1️⃣. Určitě u tohoto textu slétnou lidé, kteří budou psát – „a co USA a Indiáni“, „a co v Iráku“, a „proč neosvobodili Osvětim, když mají tolik řečí“, a budou vypouštět lži a různé interpretace. Samozřejmě o každé z nich se dá mluvit, lze analyzovat a interpretovat…

2️⃣. … ale to podstatné je shrnuto v několika faktech. Mohlo by jich být o trochu víc, případně se některé zhutnit. Ale když se budete při sledování dnešní mezinárodní situace a počínání Ruska, Ukrajiny, NATO, USA ale i Slovenska držet těchto faktů, nemůžete zabloudit.

3️⃣. Prosím uložte si tyto obrázky, šiřte je podle možností mezi co nejvíce lidí. Protože dnes se placená propaganda snaží přesvědčit o opaku, relativizovat minulost, nakreslit novou falešnou realitu.

(Expremiér Fico dnes stojí v čele slovenských politiků brojících proti spolupráci země s NATO)

4️⃣.Ultimátum, o nic jiného v tomto případě nejde.

5️⃣.Rozumíte? Putin vážně žádá, aby vždy, když si budeme v budoucnosti chtít navzájem poskytnout pomoc, potřebovali souhlas Ruska, které by mohlo mít právo veta.

6️⃣.Ukrajině přitom před lety samo Rusko smluvně deklarovalo nezávislost a nedotknutelnost územní celistvosti.

7️⃣. Přičemž právě tato ustanovení samo Rusko v roce 2014 několikrát bezprecedentně porušilo…

8️⃣. + 9️⃣. …a dnes tlačí na spojence Ukrajiny, ale i dalších východoevropských států, aby nejenže (o)pustili Ukrajinu zpět do ruské sféry vlivu (přičemž sama Ukrajina toto odmítá), ale i abychom se sami vzdali části svých práv a svobod.

1️⃣0️⃣. Ano, je to tak: všechny současné kroky Severoatlantické aliance i Ukrajiny samotné, jsou jen reakcí a odpovědí na cílené vyhrožování Putinova režimu a jeho eskalaci situace na ukrajinských hranicích.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh