Hamás napadl Izrael

Dnes časně ráno teroristická armáda Hamásu (údajně 21 komand) napadlo Izrael.

Původně jsem si myslel, že status Izrael je ve válečném stavu, je jedno z přehánění Netanjahuovy vlády, k odpoutání pozornosti od vlastních problémů.

To bylo v autě cestou z noční služby.

Takto překonala teroristická komanda bezpečnostní zdi a zátarasy do Izraele

Když jsem ale přijel domů a viděl rozsah celé akce Hamásu, bylo jasné, že jde skutečně o válku. Teroristé zabíjí každého Izraelce, (včetně žen a dětí) na něhož narazí, k vidění jsou i masové vraždy a mučení.

Takhle bez oficiální zprávy izraelských úřadů bych tipoval, že obětí, především z řad civilistů budou stovky (zatím oficiálně 120).

Útok byl podpořen vystřelením 2000 (!) raket na izraelské území.

Už nyní se mluví o neskutečném selhání izraelských rozvědek a vlády, která je řídí.

Nejsmutnější je, že jde o politické rozhodnutí Hamasu, kterým sice cosi sleduje (zastavit sbližování Izraele a Saudské Arábie?), ale pro Gazu ani Palestinu tento útok nedává smysl, po zvládnutí situace izraelskými ozbrojenými složkami, odvetu a zpřísněný režim odnesou lidé na těchto územích.

Tento útok bude mít dalekosáhlé následky s možným překreslením mocenských poměrů a zcela jistě radikalizací na obou stranách.

Výrazně se zhorší bezpečnostní situace na celém Arabském poloostrově a na celém Blízkém východě.

Takto situaci narychlo zanalyzoval Jakub Szántó z ČT, který se poměry v Izraeli a okolí specializuje.

Pro představu těch, kdo snesou i otřesné záběry, několik videí, která dokumentují aktuální situaci v Izraeli i nelidskou krutost teroristů.

Autobusová zastávka ve městě Sderot, kam směřoval hlavní útok komand Hamásu.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh