Jak dlouho ještě?

Investigativní tým novinářů Českého rozhlasu zjistil, že Národní kontrolní úřad (NKÚ), že skartaci tajné zprávy o ruském zapojení do výbuchů ve Vrběticích, nařídil loni v listopadu vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.

Navíc šlo o mimořádnou skartaci, mimo řádný skartovací plán dokumentů: skartovací komise Hradu se urgentně sešla, skartovaní narychlo odsouhlasila a samotná skartace několika dokumentů, včetně dvou tajných zpráv proběhla ještě tentýž den.

Na Hrad se totiž chystal audit, který měl zjistit, zda se zprávami nemanipuloval někdo, kdo nim nemá bezpečnostní prověrku.

Takový člověk k nim tedy nejenže přístup měl, ale ještě je nechal osobně skartovat…

Aby toho výsměchu všem voličům v zemi nebylo málo, tak mluvčí Hradu Jiří Ovčáček dosud tvrdil, že „důkladnou kontrolou NBÚ nebylo zjištěno, že by v případě utajovaného materiálu doručeného prezidentu republiky (tzv. vrbětická zpráva) KPR porušila zákon o ochraně utajovaných informací“…

Jsem zvědav, jak z touto informací naloží vláda, poslanci, senátoři a eventuálně orgány činné v trestním řízení.

Pokud by se tato věc totiž provalila v době minulé vlády, sněmovny a Babišfertstátu, jsem si jist, že by si tehdejší opozice (protože fakticky nic jiného nemohla dělat) zavařila klávesnice od psaní rozhořčených (a oprávněných) reakcí.

Takhle to dál nejde, aktivně kolaborující ruské agenty na Hradě mít nemůžeme i kdyby žádná válka v Ukrajině neprobíhala.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

(Obrázek od Transparency International)

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh