Jak jsem (ne)potkal migranty.

Jak jistě víte, Andrej Babiš proto aby nečelil soudu a následně nešel do vězení, musí vyhrát volby.

Podle očekávání mu k tomu má dopomoci masivní strašení migrací, při němž se o těch lidech v jeho statusech píše jako o nějakém souboru individuí, který snad z dlouhé chvíle po nedělní siestě, kdesi v afghánských horách, všeho nechá, prodá dům a majetek a vyrazí do Havlíčkova Brodu, aby nám obsadil chalupu a snědl okurky ve špajzu.

Jistě, migrace je (a hlavně ještě bude) problém, ale takhle prosím ne.

Drtivá většina lidí o nichž Babišovi PR poradci takto dehumanizujícím způsobem píší, je v takovém životním srabu, že si to patrně nedokážeme, tady ze střední Evropy, ani představit.

Na Balkánské trase jsem byl několikrát a tady je můj postřeh:

Jak jsem (ne)potkal migranty.

Taky jsem byl napnutej, jací ti migranti vlastně jsou a jel jsem se na Balkán podívat.

Ale viděl jsem tam davy lidí, chlapů, holek, babiček, dětí, rodinek, přes který nebylo na ty migranty vidět. A protože nejsem posera, jel jsem ty migranty hledat ještě osmkrát.

Ale bylo to pokaždý stejný. Lidi. Lidi jako my, akorát že utíkali (ano ne všichni, ale většinou) z opravdový války, nebo ze země, kde je pronásledovali, případně, z oblastí, kde se prostě z různých důvodů (klima, politická nestabilita) nedá žít.

Dělali jsme to tak desítky let stejně.

Ti, které jsem potkal, byli stejní, jako ten špunt na fotce, jenže na rozdíl od něj utekli tam odtud včas a našli se dobří lidi a politici, který jim tehdy pomohli…

Važme si toho, co máme a v rámci možností pomáhejme i těm, kteří takové štěstí nemají.

🇨🇿 💪 ❤

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh