Jak má fungovat prezident

Miloš Zeman dlouhodobě využívá a do společnosti vypouští dezinformační ruské a proruské narativy.

Připomenu jen jeho lži o tom, že ruská vojska na Ukrajině nejsou a jde čistě jen o občanskou válku, v době, když už existovaly desítky důkazů o přítomnosti ruských vojsk na území svého souseda..

Ty byly tak silné, že pravdu o musel později přiznat i sám Putin.

Další podobně do Česka (a tím i do celého světa) vypuštěnou lží, je ta, kde tvrdil, že Česká republika má něco společného s jedem, který byl užit agenty ruských tajných služeb, při otravách jejich protivníků v několika zemí EU.

A naposled uveďme jeho lži o vyšetřování výbuchu munice ve Vrběticích.

A teď, jak by to mělo být normálně.

Slovensko, stejně jako Českou republiku, kosí momentálně mohutná dezinformační vlna ohledně Covidu 19 a země jsou tak i kvůli tomu (a slabým a neschopným vládám) na čele žebříčků v parametrech zasažení pandemií.

Slovenská prezidentka, která vidí, jak se její vláda utápí v marginálních sporech, vstoupila do situace a její tým začíná vytvářet edukativní videa, která mají širší veřejnosti přiblížit dezinformační a manipulační techniky ve veřejném prostoru.

První díl zde, za mě -jak formu, obsah, tak celou tuto aktivitu 👍 👍 👍

https://www.facebook.com/zcaputova/videos/435668941423956

První díl s podtitulem „Čím nás krmí sociální sítě“. Video je přehledně jednoduché a trvá jen šest minut, což je pozitivní. Delší příspěvky odrazují od shlédnutí.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh