Jak to tehdy asi zpočátku vyhlíželo

Radek Koten, poslanec ČR a předseda Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky: “Poznejte své parazity“ a jimi mají být skupiny jeho spoluobčanů, pracující v neziskových organizacích.

Kontext: naše NGO pomáhají lidem všude tam, kde stát nestíhá a kde neumí efektivně pomáhat a suplují tak část jeho práce a to často s těmi úplně u sociálního dna, tedy nejzranitelnějšími členy společnosti a tedy při srovnání pana Kotena a pracovníků NGO sektoru, by nám to mohlo vyjít přesně naopak.

Ale nedělejme to.

Podobné “humory“ jsou totiž nachlup podobné těm, kterými zhruba před devadesáti lety vstupovala do veřejného prostoru partička “vlastenčíků“ kolem jakéhosi hysterického rakouského malíře pokojů.

On a jeho hnědá parta museli ujít dlouhou cestu, plnou násilí a bezpráví, než opanovali vlastní (a posléze i další) zemi a dostali tak volné ruce k likvidování těch, které označovali jako parazity.

My už tyto lidi máme v parlamentu.

Konkrétní ukázka práce lidí a organizací, které poslanec parlamentu nazývá parazity.

(Úvodní foto z komiksu Maus).

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh