Kdo je zakladatel Wagner group?

Celý svět zná Jevgennije Prigožina jako bosse Wagnerovy skupiny vojenských nájemních zabijáků z Ruska. Za zakladatele této grupy je ale dnes považován dvaapadesátiletý bývalý profesionální voják ruské armády Dmitrij Utkin.

Po vojenském angažmá v Sýrii, kde Rusové bojují po boku vojáků Bašara Asada vytvořil Wagnerovu žoldáckou skupinu.

Její název je skutečně odvozen od hudebního skladatele Richarda Wagnera. To byl oblíbený skladatel Adolfa Hitlera a ten je zase oblíbencem Dmitrije Utkina.

Utkin je totiž ultimativní neonacista.

Známá Utkinova fotka, kterou jistě na stránkách či profilech dnešních protiukrajinských a protizápadních chcimírů neuvidíte.

Zrovna tak jsou známy jeho SS runy u vlastního podpisu a pozdrav Heil Petrovič! (Jevgennij Petrovič Prigožin)

… a nejen to. Nacistická symbolika se mezi Wagnerovci objevuje celkem pravidelně. Přesvědčíte se v tomto textu skupiny „informnapalm“, který by sám stál za samostatný příspěvek.

Prvním známým nasazením Wagnerovců je Krym v roce 2014, později východ „pevninské“ Ukrajiny. Putinův režim si jejich služby až do války v Ukrajině objednával všude tam, kde potřeboval vojensky zasáhnout tak, aby se mohl vymlouvat, že v dané oblasti ruská vojska nepůsobí.

V červnu 2017 Spojené státy uvalily na Dmitrije Utkina sankce jako na šéfa Wagnerovy skupiny.

Na společné fotce s Putinem je Utkin ten suverénně největší, měří dva metry.

To je tak, když se po Kremlu prochází nacista, fotí se a nechává se vyznamenávat od největšího údajného „bojovníka proti nacismu“, jinak ovšem samozřejmě rovněž nácka, Vladimira Vladimiroviče.

Další informace třeba TADY, ovšem bohužel v azbuce.

Vůbec se nemusíte ostýchat Wagnerovce za nacisty, jim samotným by to spíš lichotilo a názory českých kolaborantů Kremlu mají i tak mnohem blíž třeba ke Goebbelsovi, než k Masarykovi.

Wagner group je neonacistická skupina.

Kredit i pro @Fbeyeee.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh