Kohout, jezulátko, tarotové karty jako recepty na řešení nejpalčivějších problémů země

Politici vstoupili dobrovolně do našich služeb, aby se za naše peníze pokusili řešit nejdůležitější problémy, které naše země má.

Není to jednoduchá mise, tím spíše, že ne všichni mají čisté úmysly a pracují buď pro soukromé zájmy svého, nebo cizího byznysu, či jiných vlivových skupin.

Poslední volební období bylo však čistou rezignací na tuto práci, politická reprezentace jen problémy hrnula před sebou, jejich hloubku jen umocňovala a zároveň vytvářela zdání jejich řešení častými posty na sociálních sítích a PR marketingem.

Ne, že by tato vláda dělala všechno správně, to ani náhodou, nicméně ten zásadní rozdíl oproti vládě minulé je v tom, že některé problémy se pokouší řešit a to i za cenu, že jí to u části voličů ublíží.

Přičemž je potřeba zmínit fakt, že prakticky celou dobu jejího mandátu jí situaci VÝRAZNĚ ztěžuje válka a s ní spojená energetická krize.

Snažím se být k současné vládě kritický, ale snaha zkrotit veřejné finance a postavit na nohy naši obranyschopnost, včetně aktivního zapojení do euroatlantických struktur (konečně) je v kontrastu s vládou minulou do očí bijící.

V tom je ten nejzásadnější rozdíl. Ano, také politici současných vládních stran neplní všechny svoje sliby, bývají občas přichyceni při lži a dokonce se jim ani nevyhýbají korupční skandály.

Rozdíl je ale jednoznačně v míře a intenzitě těchto jevů a právě ve snaze, posunout – minimálně alespoň částečně, řešení hlavních problémů ČR na únosnější mez.

A nejde jen o zmiňovaný státní dluh a jeho snižování, ale třeba i částečnou reformu penzijního systému, nebo reformu sociálních dávek, nebo třeba digitalizaci veřejné správy.

A pak je tu hnutí ANO, včetně osoby jeho předsedy (v tomto případě spíše majitele), které má ambici se opět vrátit do čela země.

Protože však nemá erudici ani snahu soupeřit o lepší nabídku řešení se současnou vládou, rezignovalo na tuto snahu a jeho nejviditelnější aktivitou jsou výstupy na sociálních sítích, kde se jen a pouze snaží přilákat pozornost voličů k osobám představitelů hnutí.

Jak tyto záležitosti mohou přispět k řešení nejzávažnějších celospolečenských problémů, nechám na laskavém čtenáři.

Nedostatek lidí na pracovním trhu ⬇️

Dědičná chudoba dětí, která brzdí jejich úspěchy ve vzdělávání? ⬇️

@andrejbabis

Kohout Silver má plný diář a nemá na mě čas. Takže pozor! Jestli znáte někoho, kdo chová podobného kohouta a jednoho by mi prodal, tak mi napište na predseda@anobudelip.cz. Díky moc.

♬ původní zvuk – Andrej Babiš

Následky klimatické změny ⬇️

Hybridní válka ⬇️

via Flashnews

Konverze energetiky, nová ekonomická koncepce ⬇️

…. a mimochodem. Kdo jsou ti „koumáci v Evropské unii“, kteří Česku „nařídili“ tuhle „pitomost“? Směrnice 2019/904, kterou si odhlasovaly EP i státy EU. Česko bylo PRO Premiérem byl Andrej Babiš
Záznam hlasování: ZDE. Pro musel tedy hlasovat některý z ministrů vlády Andreje Babiše …

Posílení bezpečnostní strategie ČR ⬇️

Investice do infrastruktury. Rozvoj vnitřních i vnějších periferií ⬇️

Vysoká míra exekucí, navíc s přemrštěnými poplatky ⬇️

Drahé a nedostupné bydlení ⬇️

Digitalizace státní správy ⬇️

Nedostatek lidí na pracovním trhu ⬇️

Reforma financování zdravotnického systému ⬇️

Zavádění a výroba technologií pro 21. století ⬇️

Nebezpečná oligarchizace země, napojení oligarchů na stát ⬇️

Efektivita čerpání eurofondů ⬇️

Nízká míra investic do školství ⬇️

Přerušení monopolů v zemědělské výrobě a přesměrování podpory i ke skutečně lokálním výrobcům⬇️

Úzká kooperace s ostatními státy západní aliance při zastavování ruské imperiální agrese ⬇️

Podpora bránící se Ukrajiny ⬇️

Posun ČR od ekonomiky levné pracovní síly ke znalostní ekonomice ⬇️

🏇 Věřím, že tyto výstupy skutečně mohou část veřejnosti zaujmout, ale naši zemi neposunou dopředu ani o krok, ba naopak. Vše je taky o naší, voličské, zodpovědnosti.

Opravdu není doba na to, svěřit stát těmto lidem, kteří v době ekonomické krize a nejvýznamnějšího ohrožení naší bezpečnosti od roku 1989, na sebe berou dobrovolně toliko roli nevtipných kašpárků.

Máme na víc.

Pan Havel je členem TOP z koalice SPOLU a cca pojmenovává zásadní rozdíl mezi oběma bloky. ANO+SPD nikdy nebudou dělat ŽÁDNÉ nepopulární kroky, bez nichž se ale skutečná správa země neobejde.

Jak Andrej Babiš pak po zvolení pro Česku republiku pracuje v reálu: ⬇️

… tak určitě

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh