Krása zimního Laponska

Jak asi mnozí z vás ví, v létě jsem v Laponsku byl a to jak v norském, švédském i finském. Jedná se o území obývané původně Sámy, ti mají pro svou domovinu název Sápmi. Dnes ovšem na v těchto nejsevernějších oblastech kontinentální Evropy žijí už převážně příslušníci majorit daných států.

Nicméně, oblast je přírodou pastvou pro oči a neméně to platí nyní, už v pevně zimních měsících, ač je astronomicky ještě podzim.

Tady jsem našel několik fotek, které vám atmosféru zimního království přiblíží.

Kochejte se, stojí to za to.

Foto: @DobreanuCtinB
via @DepressedFinntv
via @OurLapland
via @SwedishLapland
via @SwedishLapland
via @triptalknl
via @AshRouten
via @tapsakooo
via @TeaMaria48
via @petersarri

Fotky vypadají jako kýče, ovšem i ze své zkušenosti můžu říct, že vyfotit v těchto oblastech nekýčovitou fotku, skoro ani nejde 🙂

Úvodní fotka ze švédské oblasti Laponska Magnus Winbjork.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh