Lukašenko: další vražda

27letý Dmitriy Uskhopov byl zadržen 31. prosince a zbit na policejní stanici.

Následně zemřel v blízké nemocnici, když jeho tělo vykazovalo známky mučení.

Běloruské úřady oznámily, že Uskhopov zemřel na předávkování drogami.

Přičemž z policejního oddělení byl převezen do nemocnice v bezvědomí, kde na následky svých zranění zemřel, aniž by nabyl vědomí.

Zůstala po něm 5letá holčička.

Dole záběry z kamer na policejní stanici, ve chvíli, kdy přivádí policie zadrženého.
Tělo zadrženého muže ve stavu, v jakém jej převzala jeho rodina
Detail ruky zemřelého
Detail hlavy zadrženého muže při převzetí těla rodinou.

Podle příbuzných jim bylo tělo vydáno s roztrhaným a promáčeným oblečením. Na videu při příchodu na policejní stanici je oblečení zcela jistě ještě v pořádku.

Rodina se tak domnívá, že mladý muž byl zbit do bezvědomí a následně poléván vodou, aby se probral a když se tak nestalo, policisté jej v komatu převezli do nemocnice.

🏇 V časech, kdy naši zemi sžírala hluboká totalita, na celý komunistický blok vytvářel demokratický západ setrvalý nenásilný tlak, který vedl například přes měkčí represe než ke kterým by režimy jinak přistupovaly, dřívější propouštění disidentů z vězení, ale taky přes uvolňování režimních opatření (povolení satelitního vysílání, konec rušení Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky), až nakonec k pádu a zhroucení celého systému.

Nyní, kdy je naše země už více než čtvrt století členem rodiny svobodných a demokratických států, měli bychom být na čele těch, kteří nyní vytváří podobný tlak na ruský i běloruský totalitní režim.

Nesmí nám to být jedno.

Tento úsek štafety je na nás.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh