Malá velká domů.

Odcházející vláda ještě narychlo stihla zdvojnásobit kofinancování zemědělských projektů z 35% na 65%

Kdopak jsou tu asi jedni z největších agropodnikatelů? Že by premiér a ministr zemědělství této končící vlády?

Všechny nás bude stát tato sranda, typu naše peníze do jejich kapes, 8 miliard korun ročně.

O schválení svého návrhu na rozpočet tzv. strategického plánu společné zemědělské politiky pro období 2023 – 2027 informoval minulý týden po jednání vlády ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Strategický plán představuje zásadní dokument pro realizaci zemědělských dotací financovaných z evropského rozpočtu.

Po navýšení kofinancování na 60 procent opakovaně v minulosti volala Agrární komora ČR (bývalí ředitelé mj. Jan Veleba a nynější ministr Toman). Naopak koalice SPOLU během volební kampaně uváděla, že pod jejím vedením by resort spolufinancoval evropský rozvojový program 35 procenty.

Jeden z jejích lídrů, předseda koaliční KDU-ČSL a bývalý ministr zemědělství, Marian Jurečka se přitom v současné době skloňuje v médiích jako jeden z horkých kandidátů na Tomanova nástupce. Obě před volbami ještě opoziční koalice také opakovaně kritizovaly současné nastavení zemědělských podpor jako pokřivené.  

Vtipná je i skutečnost, že v mezičase okrádání státu (nás) se pokouší tito dva okrádat navzájem i sami sebe.

Je dobré si na podobné miliardové „odklony“ vzpomenout, až zase budou politici něco do médií vyprávět o například o zneužívání sociálních dávek…

(snímek SeznamZprávy)

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh