Míč je na straně zákonodárců. Stane se něco, nebo se bude tweetovat?

Prezident Miloš Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, který byl nedávno odsouzen za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Hrad to oznámil na svých webových stránkách – prezident to na dnešním jednání sdělil ministrovi spravedlnosti Pavlu Blažkovi.

Baláka soudy poslaly na tři roky do vězení za manipulaci stamilionové zakázky Hradu. Nyní mu to tedy projde bez trestu. Balák přitom přiklepl miliony i lidem, kteří Zemanovi prodali pozemky pro jeho soukromou vilu.

Současný Hrad je tedy nejen centrum kolaborace s Ruskem, které nás oficiálně považuje za nepřítele, ale stává se se i posvěceným centrem zneužívání státní moci.

Jaká bude odpověď vlády, poslanců a senátorů? Nechce se mi věřit, že by nechali milióny občanů pozbýt touto fackou víru v právní stát země, v níž žijí.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh