Migrační tlak sílí

Je načase si přiznat několik věci.

☑️ Migrační tlak na Evropu bude stoupat. Bezpečnostní nestabilita + klimatická změna.

☑️ Evropa jako nejbezpečnější a bohatý relativně blízký cíl Asie a Afriky bude častým migračním cílem.

☑️ Nejsme sice (ČR) migrační prioritou, ale žádná vláda, pokud bude dodržovat zákony, (pokud nebude, už půjde o vládu, která je nebezpečná i pro nás), nemá nárok zastavovat migraci jinak než PASIVNĚ na svých hranicích. Což znamená rozmach pašeráctví a zvýšení nebezpečí, protože tak nezjistíme, koho k nám pašeráci dostali.https://www.ceskezajmy.eu/analyza-samotne-staty-na…/AKTIVNĚ (tedy už TAM), může jen EU jako celek, která má na to dostatek prostředků i snadnější mandát a mohla by (a hlavně musela) mít i konsensuální shodu. Nebýt V4.https://euractiv.cz/…/frontex-a-nazorove-piruety…/https://www.vlada.cz/…/premier-babis-pri-navsteve…/https://www.novinky.cz/…/babis-a-pellegrini-kritizuji…

☑️ Globalizace ve vztahu k migraci znamená, že Evropa se nezvratně “obarví“ a promíchá se s ostatními rasami a kulturami. Respektive, ono už se tak stalo- a dít se bude i nadále, to jen tady kulturně bráníme hranice od jihu, zatímco na západ od nás žijí miliony lidí s migračními kořeny a volným pohybem po EU, protože jsou občané EU. Jako my. Je zbabělost našich politiků, že to nedokáží občanům ČR říci. Evropa je už dávno multikulturním světadílem, lidí z třetího světa v ní žije (myšleno jen těch už s občanstvím některého ze států EU) několikanásobně, než v ní žije například Čechů. A je to jejich domov.

☑️ A je taky potřeba říci dvě věci:

🅰️: nelze to lámat přes koleno, díky naší uzavřenosti a populismu politiků, prostě Česko není nachystáno na příchod velkého množství migrantů, kteří jinak vypadají. Naše reakce na údajný rozvrat společnosti s tím spojený, (jako se žádný neděje ani v Německu třeba), by byla stejně křečovitá, jako nyní na nákazu koronavirem, kdy namísto snahy o co její nejrychlejší ukončení, vláda i část společnosti dělá všechno proto, aby nás sužovala co nejdéle.

Chaos, zmatek, hysterie.

Napřed potřebujeme změnu celospolečenského narativu, ideálně přes volby a následně vzdělání.

🅱️: vůbec nic by se nám ale nestalo, pokud bychom každý rok přijali třeba 2000 skutečných válečných uprchlíků. To naopak potřebujeme, tu dávku empatie a solidarity, všichni tady jako koza drbání. https://hradecky.denik.cz/…/uprchlici-z-kostelce…

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh