Mírový plán Ukrajiny

Není pravda, co tvrdí ruská pátá kolona, totiž, že dodáváním pomoci podporuje západ válku. Podporuje pouze napadenou zemi, aby uhájila svoji existenci před imperiálním agresorem.

Je to naopak Rusko, které jednat ODMÍTÁ a opakovaně prohlašuje, že jeho konečným cílem je likvidace nezávislosti Ukrajiny a její plné ovládnutí.

Ukrajina plán na cestu k míru předložila vícekrát a ten nejzásadnější přednesl prezident Zelenský  na společné schůzi obou komor amerického Kongresu.

Obsahuje deset bodů a zcela logicky obsahuje i nutnost obnovení celistvosti země v rámci hranic uznaných mezinárodním právem.

Je možné, že to tak nakonec nedopadne, ale je naprosto legitimní tento krok v mírovém plánu požadovat, tak jako bychom se ani my po válce dobrovolně nesmířili s tím, že by Německu mělo zůstat naše Němci obsazené pohraničí.

Zima na frontě, ve válce, kterou nikdo v Ukrajině nechtěl.

Desetibodový mírový plánu pro Ukrajinu Volodymyra Zelenského

V průběhu války, které Rusové říkají několika denní speciální vojenská operace, by nemělo hrozit ani použití jaderných zbraní, ani útoky na civilní jaderná zařízení, tedy především elektrárny.

Potraviny a zařízení pro jejich výrobu a skladování, by neměly být používány jako zbraň. Musí být zajištěn a garantován vývoz ukrajinského obilí.

Útoky na energetickou infrastrukturu sloužící civilnímu sektoru budou stále považovány za válečný zločin a musí přestat.

Výměny všech vojenských zajatců (Rusko ukrajinské vojáky i odsuzuje do vězení) a návrat všech unesených Ukrajinců

Územní celistvost Ukrajiny musí být plně obnovena, v duchu mezinárodního právem uznaných hranic a platných smluv

Ruská invaze míří cíleně na civilní infrastrukturu: 3428 vzdělávacích institucí bylo poškozeno a 365 zcela zničeno. Na snímku jedna z ukrajinských škol, kterou Putinova armáda „denacifikovala“.

 Plna obnova a respektování ukrajinských státních hranic s Ruskem a Běloruskem

Potrestání ruských válečných zločinů; začátek jednání o reparacích

Zabránění dalšímu a rozsáhlému ničení ekosystémů a ochrana životního prostředí s důrazem na obnovu zařízení určených k úpravě vody a jejich odminování

Například škody po zničení vodní elektrárny Kachovka, zaminování tisíců čtverečných kilometrů a celkové zamoření země vybuchlou i nevybuchlou municí

Prevence vyostření konfliktu a vytvoření bezpečnostních struktur v euroatlantickém prostranství včetně záruk pro Ukrajinu

Stvrzení ukončení války včetně toho, že zapojené strany podepíší příslušný dokument.

Hitler dneška Vladimir Putin – a jeho režim – musí dříve či později za své zločiny proti mezinárodnímu právu a lidskosti zaplatit. To je pro dnešní západ v Evropě úkolem číslo jedna. Vytvořit k tomu podmínky pomocí Ukrajině a pronásledovat všechny zločince, kteří se na vyvražďování Ukrajiny přímo či jen legislativně podíleli.

🏇 Ukrajinský návrh a jeho podmínky jsou samozřejmě adekvátní a spravedlivé.

Byla to Ukrajina, která byla bezdůvodně a bezprecedentně napadena sousední zemí. Ta vraždí, unáší a mučí její obyvatele, ničí její civilní infrastrukturu, včetně škol, nemocnic a zdrojů energií.

A je to Ukrajina, jejíž města a vesnice jsou denně zasypávány ruskými balistickými raketami, dělostřeleckou municí a útoky z dronů.

Ruská invaze porušuje snad všechny myslitelné aspekty mezinárodního práva a Putinův režim za ně musí adekvátně zaplatit.

Bude to nadlouho? Bude.

Zemře při tom ještě mnoho napadených Ukrajinců Zemře.

Můžeme upustit od tlaku na agresora, aby válku ukončil a za své zločiny zaplatil? Nesmíme.

Putin je Hitler dneška a každý náš ústupek pro něj znamená výzvu k další agresi.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh