Morava zavírá krám, Čechy to čeká do týdne.

V zásadě není pochyb o tom, co je příčinou. Ti, kdo pochybují, by měli hledat chybu spíš u sebe.

Z Jihomoravského kraje dnes ohlásili full house tří nemocnic a převoz 19 nemocných z Covidem do Prahy.

To je sice řešení současného stavu, ale jen na přechodnou dobu, které plyne z rozdílné intenzity nákazy v obou částech republiky.

Pakliže minulý týden bylo zachyceno přes 100 000 pozitivních, tento týden k tomu směřuje zcela zřejmě taky a tudíž se dá předpokládat (zásadní opatření veškerá žádná), že tomu bude stejně i příští týden, je jen otázkou několika dnů, kdy zaplníme i zbývající nemocnice.

A co pak? To je otázka, kterou si otevřeně politici raději nekladou, ale zažijeme to.

Těm, kdo se nakazí později, až budou obsazena všechna lůžka s kyslíkem, ventilátory a ECMO, zbyde to, po čem všichni volali.

Zahánění smrtí udušením vlastní imunitou a Ivermectinem.

Poslední poznámka: Pokud by už zítra nepřibyl ani jeden pozitivní člověk (jako že se to nestane), už se vzhledem k tomu, že od infekce po hospitalizace uběhne cca týden až deset dní, zahlcení nemocnic v příštích dnech stejně nevyhneme.

Zahltí nás ti, kteří nákazu chytili v těchto dnech.

My zdravotníci budeme dělat to, co vždycky, tedy pomáhat, ale máme jen dvě ruce, předem daný počet lůžek, ventilátorů, kyslíkových rozvodů i ECMO souprav.

Doufejme v zázrak.

Úvodní foto David Neff

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh