Naše paní Alena chce mír způsobem, který povede k válce

Si vis pacem, para bellum. Chceš-li mír, připravuj válku. Platilo to v antice, platí to dnes a bude to platit kdykoli v budoucnu. Kdo to nechápe, je buď hlupák, nebo v horším případě vlastizrádce. A ta lekce z toho může Evropu hodně a dlouho bolet. (via @HIbidem)

Plukovní AČR Ivo Zelinka

Politická divize Agrofertu pod názvem ANO, loví v temných vodách ruských kolaborantů, dezinformacemi semletých lidí a ještě zkouší vystrašit i ty, kteří do těchto skupin nepatří.

Proto už nějakou dobu zlehčují nebezpečí ruské imperiální expanze a útočí na představitele armády, která vyzývá k větší odolnosti společnosti.

Naposledy se takto výrazně (a nebezpečně a kolaborantsky) zaskvěla Alena Schillerová, korunní carevna této strany.

Přičemž, jak si ukážeme, je to od ní neuvěřitelné pokrytectví, protože ještě nedávno mluvila přímo ona sama ve stejném duchu jako například velitel generálního štábu Řehka.

„My nepotřebujeme investovat do armády a být připraveni na válku, jak říká generál Řehka. Já se osypu, když čtu jeho vyjádření „Připravme se na válku“. My se nechceme připravovat na válku. My chceme žít v míru!“

Tento postoj je ve světle války, která probíhá nedaleko a v níž agresor otevřeně opakovaně říká, že jsme rovněž jeho cílem, pro naší zemi smrtelně nebezpečný a zavání až (vzhledem osobě, která tyto věty říká) vlastizradou.

Pokud Andrej Babiš ve volbách zvítězí, bude paní Schillerová nejspíše zodpovědná za státní finance…

Mám za to, že je velmi pravděpodobné, že Andrej Babiš bude chtít (pokud příští volby vyhraje) zatrhnout přezbrojování armády a ušetřené peníze bude rozdávat svým voličským skupinám. Jde totiž o vyšší desítky miliard a vzhledem k napnutému rozpočtu, už jinak není odkud rozdávat.

Si vis pacem, para bellum. Chceš-li mír, připravuj válku. Platilo to v antice, platí to dnes a bude to platit kdykoli v budoucnu. Kdo to nechápe, je buď hlupák, nebo v horším případě vlastizrádce. A ta lekce z toho může Evropu hodně a dlouho bolet.

A teď ta samá Alena Schillerová, v roce 2021, kdy bylo před volbami a zkoušela přetáhnout a ulovit voliče demokratických stran ⬇️

„Z pohledu dějin je velmi dlouho mír, podobně na tom byli před 110 lety, než vypukla první světová válka. Myslíme si, že jsme natolik moudří, kultivovaní, vzdělaní, že k válečnému konfliktu nemůže dojít. Ale opak je pravdou.“

Zdroj ZDE.

Schillerová, v době než začalo ANO usilovat o proruskou dezinformační scénu, rozhodně vystupovala jako zástupce silné a modernizované armády, na to důkazů až až.

Například ⬇️

Navíc aktuální výroky Aleny Schillerové jsou opravdu jen vábničkou na definfovoliče, jinak postrádají argumentační i faktickou logiku, jak to shrnul Vladimír Balcar ⬇️

A teď si ukážeme švédského ministra civilního obrany Carla-Oskara Bohlina a vrchního velitele švédské armády Mickaela Bydéna.

Ti mluví úplně stejně jako naši představitelé armády ⬇️

Přední bezpečnostní činitelé, včetně švédského ministra civilní obrany Carla-Oskara Bohlina a vrchního velitele země Mickaela Bydéna, se shodují, že Švédsko může brzy čelit válce, a vyzývají ke zvýšení odolnosti, a to i mezi civilním obyvatelstvem. ZDROJ.

Vzhledem k očekávanému vstupu Švédska do NATO v roce 2024 a širšímu kontextu ruské války na Ukrajině vyzval švédský ministr civilní obrany Carl-Oskar Bohlin na konferenci Folk och Försvar v Sälenu své spoluobčany, aby se připravili na možnou válku.

🇸🇪 „“Řekli to mnozí přede mnou, ale dovolte mi, abych to řekl se silou svého úřadu – ve Švédsku by mohla být válka.“

🇸🇪 „Informování o naší bezpečnostní situaci je třeba přetavit v praktické kroky.“

🇸🇪 „V době plnohodnotné invaze v únoru 2022 ukrajinský lid po osm let individuálně i kolektivně formuloval svou odpověď na ruský útok, a sice: Jsme národ a společnost, která bude čelit totální válce s totální odolností, a to také udělala. Takové úsilí lze vyvinout dostatečně rychle pouze tehdy, pokud si naprostá většina lidí uvědomí situaci a pochopí, co je v sázce.“

🇸🇪 „Možná to bude znít hrubě, ale pokud budu kritizován za zkrácení obvyklých přípravných lhůt k těmto procesům, dokážu s tím žít. Každý si musí vnitřně uvědomit, že situace je jiná, než na jakou jsme v této zemi zvyklí. Svět čelí vývoji bezpečnostní politiky s většími riziky než od konce druhé světové války.“

„Každý si musí uvědomit, že čas v situaci, v níž se nacházíme, může být naším nejcennějším neobnovitelným zdrojem. Jestli mi něco nedá v noci spát, pak je to to, že se věci hýbou příliš pomalu.“

Velitel švédských ozbrojených sil Bydén:

🇸🇪 „Musíme si ujasnit, že situace je velmi vážná. Nyní je třeba přejít od slov a porozumění k činům“.

🇸🇪 „Podívejte se na zprávy z Ukrajiny a položte si jednoduché otázky: Pokud se to stane u nás, jsem připraven? Co bych měl dělat? Čím více lidí bude přemýšlet, uvažovat a připravovat se, tím silnější bude naše společnost.“

🏇 Ptám se tedy, jsou představitelé naši armády hlupáci, kteří nedokáží číst situaci? A jsou jimi i také švédští (a jinde) vojáci a politici? Nebo jen naše opoziční strany v touze opanovat volby a po nich celou zemi, hází naši bezpečnost do palubu?

A může si Česká republika dovolit v současné době rezignovat na výstavbu bezpečnostní struktury a strategie, adekvátně reagující na válečnou situaci v Evropě?

Opravdu není doba na to, mít v čele státu politiky, kteří jsou směrem k obraně lehkovážní.

„Česko se brání ruské invazi investicemi do dopravní infrastruktury, jak požaduje v dnešní době Alena Schillerová.“ (via @JackfellaCZ )

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh