Německo na nohou. Proti neonacismu

Nejprve malá odbočka. Když před několika dny v Německu protestovaly nižší desítky tisíc zemědělců, proti přísnějším dotacím (což mj. jiné sekundárně může pomoci našemu trhu)bylo o nich, kromě samozřejmě proruských idiotů Ruska, pro něž je čím hůře pro ČR, tím lépe pro ně, plno článků a zmínek i v normálních velkých média, byť mluvit tak o iDnes a TV Prima je přece jen trochu eufemismus.

Teď v Německu demonstrují statisíce lidí a kvůli něčemu, s čím bychom měli souznit, tedy proti neonacismu, kolektivní vině a šíření xenofobie a nenávisti v politice, ale mediální pokrytí je mnohem slabší, až dokonce žádné.

Dovolím si tipovat, že je to proto, že se prostě politickým zájmům majitelům iDnes a TV Prima speciálně, tyto věci akcentovat nehodí.

Na stránce iDnes z posledních 100 příspěvků jedna zmínka a to ještě informační faul o tom, že demonstrace byla jen Hamburku a že protest byl předčasně ukončen (byl, protože přišlo násobně víc lid, než se čekalo a nebylo dost organizátorů a nebyl možný průjezd složek IZS.)

Protesty farmářů, lokální záležitost dvakrát.

TV Prima: Němečtí zemědělci 4 krát, současné protesty ani jednou.

Tak do toho šlápnu alespoň já osobně, ostatně proto mě podporujete a sledujete:

Upřímně, nadpis zjednodušuje, nebylo to je proti AfD, ale proti dalším extrémistickým uskupením. Ale proti AfD hlavně, protože ona má reálnou politickou sílu, minimálně na komunální úrovni, tyto deportace zkoušet prosazovat.

Německo proti neonacismu

Jak to celé vzniklo: Investigativní novinářská skupina Correctiv vypátrala, že se uskutečnila schůzka německých pure neonacistů, politiků AFD a několika politiků CDU/CSU, kde byl načrtnut plán, jak z Německa vystěhovat několik miliónů lidí s migračním původem.

Přičemž navíc zhruba milión z těchto lidí jsou už rovnoprávnými občany Německa.

Na transporty miliónů lidí na základě kolektivní viny kvůli víře a původu je německá společnost naštěstí zatím stále velmi citlivá a zareagovala velmi silně a rozhodně.

Navíc k provalení došlo v době výročí schůzky ve Wannsee (a navíc jen několik km od toho místa) která rozhodla v roce 1942 o konečném řešení židovské otázky. Ta jak známo začala deportacemi.

Jakkoliv každá země se musí bránit dovozu a produkci náboženského radikalismu, který nakonec vždy vede k násilí, zároveň je třeba jasně stát za tím, že u každé jednotlivé deportace k ní musí dojít podle práva a na základě řízení německých statutárních orgánů, nebo bezpečnostních složek.

Tím spíš, že lidé s filosofií praktikující takové plošné deportace se nikdy nezastaví u první deportované skupiny, ale postupně restrikce rozšíří i na další nepřátele státu (novináři, občanské společnost, NGO, další menšiny) pokud budou mít tu moc.

Tohle je zkrátka hodně nebezpečné.

How is started …

Investigativní skupina Correctiv zjistila, že krajní pravice v listopadu na tajné schůzce řešila plán na deportace milionů lidí s přistěhovaleckým původem, a to i těch s německým občanstvím a za použití násilí. Plánu dali název „remigrace“.

„Tajný plán proti Německu.“
„O tomto setkání by neměl nikdo vědět: v hotelu nedaleko Postupimi se v listopadu sešli vysocí politici AfD, neonacisté a finančně silní podnikatelé. 
Neplánovali nic menšího než vyhnání milionů lidí z Německa.“
Z textu Investigativní skupiny Correctiv

Schůzky se ve vile u Postupimi účastnili členové spolku WerteUnion, příslušníci krajně pravicového Identitárního hnutí a také členové AfD.

Spolupředsedkyně AfD Alice Weidelová se teď kvůli tomu zbavila svého poradce Rolanda Hartwiga.

Exposlanec má podle médií ve straně vliv na nejvyšší rozhodovací orgány a platí za „neoficiálního generálního tajemníka“ a „pravou ruku“ Weidelové. A podle Tagesspiegelu přislíbil, že plán bude tlumočit ve vedení strany.

Mimochodem WerteUnion, jsou odpadlíci od CDU/CSU a právě včera rozhodli, že se spolek změní na politickou stranu.

Ředitel penzionu Thomas Gottschalk tvrdí, že o akci nic nevěděl. „To, co jsem o tom teď četl, je šílené. Úplně šílené – jako v nacistické éře. Zcela se od toho distancujeme,“ komentoval věc pro deník Bild.

Za organizací akce stál Gernot Mörig, exlídr mládežnické neonacistické organizace Heimattreue Deutsche Jugend zakázané v roce 2009.

Koncept deportací nazvaný „remigrace“ prezentoval rakouský extremista Martin Sellner, který byl léta mluvčím a tváří krajně pravicového Identitárního hnutí. Pětatřicetiletý Sellner na sebe poprvé upozornil v roce 2006, když na synagogu nalepil nálepky s hákovým křížem. 

… and how is going

Mapa protestů: někde tisíce, někde desítky tisíc a celkově cca milión Němců o tomto víkendu v ulicích

Hamburg, 19. ledna 2024.

Z fotky je evidentní, proč nakonec byla demonstrace ukončena, ač z anotace iDnes neplyne: kvůli bezpečnosti účastníků ⬇️

Hamburg proti neonacismu a deportacím na základě kolektivní viny ⬇️

A ještě jednou německé přístavní město: Anne Applebaum totiž zdůrazňuje to, co dlouhodobě už tvrdím já, naposledy ohledně Slovenska: Maximální aktivizace lidí proti nedemokracii se musí odehrát v čase PŘED VOLBAMI. Pak už jenom (a to ještě možná) mírníte následky porážky.

Demonstrovalo se i v menších městech, odkud obvykle spíše protestující vyráží demonstrovat do regionálních center ⬇️

Reakce obyvatel Bonnu na plány neonacistů ⬇️

Bremen ⬇️

„Přesně tak to tenkrát začalo“. Berlin ⬇️

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-59-1024x576.png.

„Budoucnost naší demokracie nezávisí na množství jejích odpůrců, ale na síle těch, kteří demokracii brání. Ti, kteří přišli protestovat, brání naši republiku a naši ústavu proti jejím nepřátelům.“
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier. 

Dvakrát Mnichov ⬇️

Demonstrace proti pravicovému extremismu v Mnichově byla pro velký počet účastníků z důvodu bezpečnosti rovněž nakonec zrušena. Očekávaná účast byla 25 000 lidí, podle policie přišlo na akci téměř 100 000 lidí

Franfurt nad Mohanem ⬇️

Kolín nad Rýnem ⬇️

„Nikdy více 1933″ ⬇️

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je ruuw.png.

„Björn Höcke je nácek“ ⬇️

Předseda durynské AfD Björn Höcke. Například před časem: „Památník židovských obětí nacistických zločinů v Berlíně uráží Německo a že by se Němci již neměli omlouvat za zločiny spáchané Němci za druhé světové války. My Němci jsme jediní lidé na světě, kteří si v centru svého hlavního města postavili památník hanby. Němci „musí ve své pamětní politice provést změnu o 180 stupňů“.

Kancléř Olaf Scholz: „Pravicoví extremisté útočí na naši demokracii. Všichni jsme vyzýváni, abychom zaujali jasné stanovisko: za naše demokratické Německo. A taky pro našich více než 20 milionů přátel, kolegů z práce a sousedů, kteří mají migrační původ.“ ⬇️

Lipsko. Fascinuje mě, že jsou všude zní tento chór výrazně ženskými hlasy ⬇️

Stuttgart ⬇️

Dresden ⬇️

Hannover ⬇️

No a na všechno ostatní je tady Berlín 🙂 ⬇️

U jiného sdílení tohoto videa stojí německy: „Nemůžeme čekat, až bude příliš pozdě a fašisté budou u moci. Musíme se jim postavit. Teď.“

🏇 Jak správně připomíná jeden ze sdílejících, německá ultrapravice, kromě toho, že otevřeně inklinuje k neonacismu, je rovněž spojencem Putinova Ruska. Mládežnické organizace AfD a Jednotného Ruska spolu dokonce mají smlouvu o úzké spolupráci.

Ostatně, tohle je sám už výše zmíněný Björn Höcke: „Trvalý mír v Evropě není možný proti Rusku, ale pouze s Ruskem. A říkám velmi jasně: sankce proti Rusku nejsou v zájmu Německa, drazí přátelé!

Nepřipomíná vám to něco?

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh