Němečtí Zelení, nejostřejší vůči Kremlu, terčem hybridních operací Ruska.

Německá vláda obvinila Moskvu z kybernetických útoků na její demokracii a vyzvala Kreml, aby s tím okamžitě přestal. Nejhorším dezinformačním útokům čelí Zelení, kteří jsou zároveň nejkritičtější vůči Kremlu.

Což je ve dnech, kdy byl kompletně dokončen plynovod Nordstream II., který má zásobovat především Německo ruským plynem, potvrzení faktu, že Rusko rozhodně není vhodným strategickým obchodním partnerem.

Prokremelská média, jako je RT Deutsch, cílí na německé voliče a šíří nepravdivé informace například i o očkování. Moskva chce podle odborníků na dezinformace poškodit před volbami Zelené a naopak posílit Alternativu pro Německo.

Na preferencích Zelených je skutečně v posledních týdnech vidět znatelný pokles, který se v posledních měsících pohybuje někde kolem 8 % preferencí.

Zelení opakovaně kritizují Putinův režim kvůli porušování lidských práv, v zájmu vedení ruské federace není ani odklon německé ekonomiky od fosilních zdrojů, které ve velkém vyváží do Evropy. Pokud by se Zelení dostali do nové vlády, zvýšil by se tlak na konec využívání zemního plynu v energetice. Pro Rusko je výsledek voleb v Německu zásadní s ohledem na bezproblémové spuštění plynovodu Nord Stream 2.

Tato strana se vypracovala v nejsilnější hráz proti pronikání vlivu autoritářských režimů na německou politiku a společnost a teď se dostali pod tak, protože hází vidle Putinovi do plánů, které jsou pro jeho režim zásadní. Respektive by se tak zcela jistě stalo, pokud by byli výrazně zastoupeni v příští vládě.

Četnost útoků se zvyšuje právě v období před volbami, jež se konají v neděli 26. září.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh