Občan jiné kategorie Filip Harzer

Všichni už asi víme, že při projednávání zákona, který by zrovnoprávňoval manželství pro všechny občany stejně, zaznělo nemálo výroků, které prostě rozřazovaly Čechy na nás většinu a je, homosexuály.

Lhostejnou pod jakou záminkou. Lidi se ale nesmí dělit podle toho do jakého pohlaví se zamilovávají a nikomu nesmí být upíráno to, co je dovoleno většině.

Všechno ostatní je nepřípustná segregace, kterou se snaží společnosti sekulárního státu, v němž jasně platí odluka církve od pravidel a zákonů státu, vnutit politická skupina, která jinak není příliš úspěšná v prosazování vizí lepšího státu pro všechny.

Nejsme tady v situaci, kdy radikální katolíci mohli určovat či zavádět segregační pravidla. Ta ať si vymáhají v náboženské obci, kam člověk vstupuje dobrovolně.

Už několikrát jsem se přistihl, že bych se asi těžko ovládal, kdyby o mě nějaký bastard, jen pro pár hlasů u volební urny vykládal, že jsem genetická odchylka, nebo pedofil, nebo mě jakkoli zkoušel diskriminovat za vrozenou dispozici.

Já se sice snažím tlačit zrovnoprávnění LGBTQ komunity, ale v jejich kůži bych být nechtěl. Je to – v kontextu s tím, jak se o nich mluví, strašně ponižující.

Homofobie.

Vyoutování novináře Filipa Harzera, bývalého zpravodaje ČRo v Polsku, dnes novináře Seznamu.

Filip jej zveřejnil na twitteru v reakci na dění a výroky ve sněmovně v pátek.

🏳️‍🌈 „Nebývám tu osobní, ale výjimečně budu. Velmi. Jsem rád, že #manželstvíprovšechny prošlo do 1. čtení, protože se bytostně týká i mě. Neměl jsem dosud potřebu vyoutovávat se veřejně, ale jinak to už nejde. Mám toho dost. Chci, abychom byli vidět. Já a další stovky tisíc LGBTQ lidí.“

🏳️‍🌈 „Často čtu urážky lidí, jako jsem já. Jen kvůli tomu, koho máme rádi. Tu moc řveme, tu jsme moc vidět, tu prý vadíme něčí výchově, víře nebo něčí překroucený morálce. Nebo prostě protože jsme. Nejsme komunita, ale jsme tu a budeme, rodíme se, a žádný homofob/ka na tom nic nezmění.“

🏳️‍🌈 „Je tu šance konečně narovnat práva queer lidí. Dokázat nám, že nejsme lidé 2. kategorie. Ovšem teď často skloňovaný “kompromis” by byl pro mě dalším důkazem o opaku. Kompromis mezi čím? Rovností a nerovností? Kompromis v zájmu koho? Bendy, Skopečka, Hellera, Okamurů, Síly, Bělohlávkové, Golasowské a dalších jim podobných?“

🏳️‍🌈 „Abychom byli nakonec vlastně rádi, že nám do budoucna možnost manželství nezakáže Ústava s razítkem Jochové? Kompromis my ass! A pokud by snad prošel ústavní zákaz, poprvé zvážím žít a platit daně někde jinde.“

🏳️‍🌈 „Narovnání práv není reality show, i když to tak na sítích a v parlamentu vypadá. My reálně čekáme, a čas běží. Mně je 32 a byl jsem už na mnoha svatbách a dvakrát (moc rád) svědek. Na povolení té mé mám čekat jak dlouho? Na další Sněmovnu s možná ještě více homofoby? Sure…“

🏳️‍🌈 „Nebo do mých 40, 50, 60 let? S každým rokem mám větší vztek. Stihnou to mé babičky? Rodiče? Proč se nepomůže duhovým rodinám? Čím to vlastně někomu tak strašně vadí? Nikdy jsem to nepochopil a nepochopím. Prostě se starejte o vlastní rodiny a životy a nám dejte tu samou možnost.“

🏳️‍🌈 „

Já se o svá práva budu rvát už veřejně. Outuju se tu ale i kvůli lidem, kteří prochází svým sebeuvědomováním nebo se plánují poprvé svěřit přátelům či rodině, a zranila je debata v PSP. Třeba se to k vám dostane: Jste skvělí! Pár zpátečníků to nezmění. Buďte sebou. Nejste sami!“

🏇 Za mě už toho bylo dost. Tím spíš, když další sněmovna dost možná bude rusko/náckovská a tahle šance pro naše spoluobčany v nerovnoprávném postavení zmizí.

A politikům bych radši vzkázal, ať se starají o svoje vlastní průšvihy a děkují bohu, že jsme mírný národ. Například všichni zaplatíme EU pokutu 54 miliónů korun za to, že naši politici (obě poslední vlády) nebyli schopni vypracovat skutečný zákon o ochraně whistleboverů a implementovat jej do posledního možného termínu – a ten byl 17. prosince 2021. Každý den nám přitom naskakuje další pokuta ve výši 5000 euro.

To už holt ale asi není tou správnou tradiční hodnotou k řešení…

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh