Papež František se vydává na cestu

🕊 Papež František navštíví Slovensko, kde se chce zdržet delší dobu (celkem tři dny) a kromě věřících se střetne i s některými představiteli státu.

🕊 Ještě před tím se krátce zastaví v Maďarsku, na závěrečné mši 52. mezinárodního eucharistického kongresu.

🕊 Nicméně i přesto, že už v červnu ohlásila maďarská katolická biskupská konference, že papež s v maďarské metropoli střetne s prezidentem Janosem Aderem, s premiérem Viktorem Orbánem i s dalšími vysokými státními představiteli, papež a jeho kancelář opakovaně a v těchto dnech znovu, oznámili, že se s žádnými provládními maďarskými politiky setkávat nebudou.

🕊 Snahy maďarské vlády, která se prezentuje jako nejtradičnější ochránkyně křesťanských hodnot, stejně jako snahy tamních katolických kruhů, tak dostaly ostudnou ránu.

🕊 Obě tyto mocenské skupiny se přitom snaží o to, aby papež Maďarsko navštívil, intenzivně už několik dlouhých let.

🏇 Otec František je skutečně zásadový, což v dnešní době je spíše výjimkou, než samozřejmostí. Díky.

https://svet.sme.sk/…/papez-neustupil-v-budapesti-sa-s…

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh