Po pás v bažině dezinformací

Válka – i ta hybridní – se nedá vymlčet a dokonce ani jen vypostovat na sociálních sítích.

Tady se každá chyba dříve nebo později projeví.

Vláda nemá žádný plán boje proti dezinformacím a dezinformačnímu ekosystému, protože prý nic takového nepotřebuje.

A už se proti této nebezpečné liknavosti veřejně ozval i jinak uměřený prezident Pavel.

Realita je pak očekávaně taková, jakou ukázal aktuální průzkum Medianu (v tiskové zprávě na webu Pedagogické info).

59 % Čechů neví, co je to deep fake.

Lidé starší 45ti let netuší, co je deepfake v 71 %.

Jako společný jmenovatel můžeme hledat zařazení sebe sama na liberální straně politického spektra, neboť správné odpovědi se významně častěji objevovaly právě u liberálních voličů. V závěsu se objevují také voliči koalice SPOLU.”

Deep fake se přitom teprve rozjíždí a v nějaké krátké době (jednotky let max) bude těchto falešných videí u témat zabývajících se politikou plno.

Falešné video s prezidentem Pavlem vyrobil a distribuoval do ČR v p čase prezidentské kampaně ruský propagandistický Sputnik, respektive jeho v ČR legální (wtf) odnož NeČT24.

Zdroj ZDE

Tady jsou v jednom příspěvku obě pasáže, jak ta originální, tak ta falešná. ⬇️

Deep fake hojně využívají i energošmejdi a investiční podvodníci. Často využívají známé tváře politiků či celebrit, aby dodali jejich podvodu zdání legitimity. ⬇️

Odborníci se shodují, že kvalita těchto falešných videí se bude postupně rychle zlepšovat a od dnešních relativně neumělých výtvorů se dostaneme do stadia, kdy falešné video po technické stránce nerozpoznají ani odborníci.

Tohle celé je – a hlavně ještě bude – samozřejmě velký problém. Ve chvíli, kdy falešná videa zaplaví sociální sítě a platformy jako třeba You Tube, lidi se budou dohadovat, co je pravé a co ne a výrazným způsobem se zvýší nedůvěra v média i systém samotný.

To je samozřejmě velké plus pro všechny entity, kteří chtějí tento systém zničit zevnitř tím, že k němu přestane mít důvěru kritický počet lidi.

Což je zhruba to, co se nyní odehrává na Slovensku, ale v menším měřítku třeba i v USA.

S přístupem Fialovy vlády můžeme čekat výrazně ovlivnění přístích voleb všemi typy dezinformací, protože tento přístup všem dezinfohráčům jako by říkal „Pojďte sem, tady se vám bude dařit dobře“.

Na závěr ukázka falešného videa k aktuální kauze shánění kompra na ministra zahraničí Andrejem Babišem.

Podobná videa dokáží všechny ty chemtrails, požírače jedlé sody, přesvědčené o velkém resetu, Bildebergu, čipu ve vakcínách a dalších nesmyslům, zradikalitzovat až k násilí.

Vzpomeňme jen na útok na Kapitol v USA, který proběhl v podstatě jen na podkladě falešných informací.

(Úvodní obrázek screen z webu Radiožurnál)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh