Pomoc pro naše pomocníky

Jak jistě víte, stránka Visegradský jezdec nejsou jen politické a společenské komentáře a glosy, ale také díky vašim příspěvkům i charita a podpora nezávislosti médií.

Pravidelně takto podporujeme zhruba 30 projektů a když se naskytne možnost pomoci vyřešit nějakou urgentní situaci, můžeme pomoci i tehdy.

Ostatně, proto jsem za nás všechny poslal 50 000 korun na pomoc jihoMoravanům zasaženým tornádem.

Včera bylo výročí Slovenského národního povstání a taky Den památky obránců Ukrajiny, kteří zemřeli v boji za nezávislost, svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny.

Tedy dvojnásobná připomínka osudů lidí, kteří pokládali a bohužel stále pokládají životy za svou zemi.

Svoboda prostě – i když si to už mnohdy neuvědomujeme – není zadarmo a je potřeba si vážit všech, kteří se rozhodnou ji bránit vlastními životy.

Takovými lidmi jsou v současnosti i afghánští spolupracovníci naších vojenských misí, jimž nyní za to hrozí v jejich zemi smrt.

Česká vláda bohužel jejich úspěšnou evakuaci odpískala minimálně o letadlo dříve a tak prokazatelně v Afghánistánu ještě část kolegů našich vojáků a jejich rodin, zůstává.

Situaci monitoruje veteránský Spolek Vlčí máky a s několika lidmi ponechaných v Afghánistánu je ve spojení.

Z facebooku veteránského spolku Vlčí máky

Protože už vznikla i finanční sbírka na jejich podporu přímo v Afghánistánu a protože jsem přesvědčen, že pomoci jim, jak to jenom jde, je naše morální povinnost, podpořím tuto sbírku (doufám, že s vaším souhlasem) částkou 10 000 korun.

Nemůžeme se chovat jako naše vláda, která ve jménu eventuálního volebního úspěchu rezignovala na jakékoli hodnoty a v podstatě (viz absolutní nekomunikace o problému) popírá existenci afghánských spolupracovníků, zanechaných svému osudu v zemi, přebírané radikálními islamisty.

Zradit svoje lidi a nechat je napospas nepříteli, je totiž to nejzbabělejší, co můžete udělat.

Díky všem za podporu!

🇨🇿 ✌️ ❤️⁠

(foto Armáda ČR)

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh