Premiér Fiala mluví moc hezky. Na to, aby pochopil, že to nestačí, má už jenom dva roky.

Další vládní konference s kapitány průmyslu a hospodářství. Za poslední dva měsíce už druhá.

A světe div se, úřad vlády, nebo kdo to to spravuje, na twitter vyhazuje úplně stejná vzlétná hesla, jako před těmi několika nedělemi.

Člověk prostě nepozná rozdíl. A já se vsadím, že když bude průmysl pořádat další takové sezení třeba v zimě, zas budou sociální sítě zasypávány stejnými budovatelskými motty ze stejné dílny.

Akorát mezi tím uplyne půl roku.

Posuďte sami:

A dnes vyhozené tweety. Jak dlouho si tak můžou politici myslet, že nás budou houpat na vlnách moře tweetů?

Restart Česka, tak aby bylo konkurence schopné těm nejrychleji se rozvíjejícím státům jsou stejně povětšinou věci, kterým ODS svou agendou až křečovitě brání prakticky každý den.

Od zavedení eura, masivních investic do vědy, vzdělání a výzkumu, sdílení mezi resorty rotujících dat a tedy především digitalizace státní správy (je rok 2023), rozvoj obnovitelných zdrojů a taky otevřená společnost, což ODS absolutně odmítá vzít na vědomí.

Jde jednak o to, aby přestala blokovat oddlužení statisíců lidí v exekučních pastích, skutečná podpora vzdělávání menšin (Romové, migranti a uprchlíci) a taky třeba uzákonění manželství pro všechny.

Mít rozhodný názor je hezké pro vyjádření na sociálních sítích, za něž nenesu žádnou zodpovědnost, ale zemi v ekonomické krizi by asi těch cca 38 miliard korun (viz níže), která na těchto obráncích tradičních hodnot tratíme, může hodit.

„Společnosti upozorňují, že ač se to možná nezdá, jde o téma důležité i pro český byznys. Jeho nepřijetí a odstranění nerovnosti má totiž podle signatářů citelné dopady na kondici české ekonomiky. Uvádějí, že podle výzkumné organizace Open For Business ( koalice předních světových společností, které se věnují inkluzi LBGTQ+) stojí nerovnoprávné postavení LGBT lidí českou ekonomiku až 37,6 miliard korun ročně.
Legislativní nerovnosti totiž zaměstnavatelům přináší značné náklady, protože v odstraňování nerovností čím dál častěji musí nahrazovat funkci státu. Tolerantní prostředí pro všechny je navíc lákadlem pro zaměstnance a naopak nepřátelské vztahy může řadu lidí od práce v konkrétní firmě odrazovat.“
Mediální balast vypouštěný ODS (nad tabulkou) a realita se skoro třetinovým snížením investic do školství z pera ministerstva financí, vedeného Zbyňou Stanjurou z ODS. Víte, jak to je s tím houpáním: takhle můžeš, ale takhle už teda ne…
Politici sociálních sítí = stagnace země. A to ještě v lepším případě. Protože, když se nic nezmění přijdou politici pro našelidi.

🏇 Podle mě nás dohání dlouhodobě neřešené problémy naší ekonomiky i společnosti, přičemž svou roli hrají i rychle po sobě jdoucí krize a Babišův způsob výkonu státní správy.

Každopádně, jak teď někdo (asi Petros Michopulos?) psal: „Byli osm let v opozici, čekal jsem, že každý na každý resort nastoupí grupa, která má šanon převázaný mašličkami s hotovými řešeními těch největších problémů a ono se nic takového nestalo. Co tam teda těch osm let dělali? …“

Já nevím, za to je mi jasné, jestli se věci nezačnou rychle hýbat kupředu, spláčeme nad výdělkem všichni. Lidi i našilidi 🙂

A to vůbec nezmiňuju případnou změnu naší geopolitické orientace, která může přijít, pokud zemi bude spravovat ta druhá parta ….

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh