Prezident Zeman se vyjádřil ke klimatické změně

Já myslím, že to Luděk Niedermayer trefil.

Klimatická změna, její důsledky a způsoby jak jim čelit budou velmi štěpit společnost, (už jí štěpí) a ta dělící čára může být ještě hlubší než u dřívějších témat, protože bránit se změně nastavení společnosti budou lidé napříč všemi sociálními skupinami.

Tím spíše, že Česko jakkoli klimazměnu pocítí (a už pociťuje), bude pořád mezi státy, kterých se dotkne nejméně. Čím je změna narativu hlubší a zásadnější, tím více odporu vyvolává. A jen někdo bude chtít měnit svůj život jen proto, že mu hrozí něco v budoucnosti.

Tohle všechno populisti vědí, nebo alespoň tuší, stejně jako Rusové vedoucí proti nám dezinformační (v rámci hybridní) válku a kteří vždy umně využívají témat, která jsou pro západní společnosti třaskavé a vzbuzují velké emoce. Připravme se na to, vždyť už taky naši tradiční kremlokolaboranti patří mezi největší popírače klimatických změn a vlivu člověka na ně.

Ostatně ráno sdílenou debatu o přijetí eura může v klidu zařadit do stejné kategorie témat…

Odkaz na post na facebook.com.

Přikládám ještě článek na Seznam Zprávy, na který reaguje Luděk Neidermayer. Foto Milan Krumphanzl, ČTK

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh