Vláda bude v pátek! První velká výhra premiéra Fialy.

Nová vláda bude jmenována v pátek tak, jak ji Petr Fiala navrhl prezidentovi. Včetně kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského. Po jednání s Milošem Zemanem to oznámil Fiala.

Prezident Zeman, který její vznik odmítáním Lipavského jako kandidáta na ministra vnitra blokoval, ji jmenuje tento pátek.

„Naše diskuse byla velmi otevřená a místy i tvrdá“, prozradil Petr Fiala po jednání s prezidentem Zemanem.

Zeman Lipavského nemůže ani vystát, protože trvá zcela zřetelně na protiruských a protičínských postojích, navíc požadoval odebrat diplomatický pas Martinu Nejedlému a otevřeně Zemana kritizoval ohledně jeho prokremelských dezinformací, zejména při Novičokových kauzách.

Těžko říci, co stojí za Zemanovou náhlou kapitulací, nejlepší by byla varianta, že nechce inkasovat výprask u Ústavního soudu při projednávání kompetenční žaloby.

Myslím, že novináři časem vypátrají proč Zeman náhle stáhl kalhoty už před brodem…

Ale pro celou zemi je to jednoznačně dobrá zpráva 👍

Jak vidíte ze včerejšího screenu, porážka Miloše Zemana zaskočila i největší dezifoweb v zemi :)…

… a dokonce i samu hradní čeládku 🙂

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh