Ruské podmínky: jimi dosazený premiér, uznání Krymu, okupovaného území a Ukrajina NIKDY v žádné prozápadní organizaci (EU, NATO).

To jsou podmínky, které dnes předložila ruská strana na jednání s ukrajinskými protějšky. Ukrajina na to logicky nepřistoupila, tím spíše, že věřit Rusku jakýkoli slib, by bylo stejnou naivitou, jako věřit Zemanovi současný proukrajinský postoj.

Rusko žádné sliby nikdy neplní.

Další dnešní událostí jsou tzv. humanitární koridory pro odchod civilního obyvatelstva z ostřelovaných měst. Takže tyto koridory vedly pouze do Ruska a Běloruska (které tyto lidi vraždí – to je dtto jako by Hitler pozval židy k ochraně jejich životů do Říše), navíc se množí zprávy, že koridory byly opět ostřelovány a část z nich i Rusy zaminována.

Rusové verbují proAsadovské Syřany na městský boj zblízka, do Ukrajiny se naopak sjíždí její obránci z celého světa.

„Jakkoli můžeme sympatizovat s malým národem konfrontovaným s velkým a mocným sousedem, nemůžeme se za všech okolností zavázat, že zatáhneme do války celé Britské impérium jen kvůli němu.“ Neville Chambrelain o Československu, 27. 9. 1938

Obrazová a videočást

Část zničené ruské vojenské techniky a mrtví vojáci. Zbraně si přebírá ukrajinská armáda. Záběry jak od Stalingradu.
A totéž. Tentokrát u Severodoněcku. Rusové mají i přes velké ztráty vojáků i techniky stále převahu a zvolna se tlačí vpřed. Jak říkají ukrajinští představitelé, včetně prezidenta Zelenského, bez eliminace ruské převahy na nebi, to nedáme.
Zničení ruského tanku v přímém přenosu
Winter on fire. Kdyby vás zajímalo, proč jsou Ukrajinci v tomto konfliktu jak vykovaní z oceli. Hodně silný dokument.
Charkov včera. Peklo. Tohle je Putin
Co je tohle jiného, než válečný zločin?
U Mykolajivu. Okupanti, kteří už nikoho nezabijí.
Včerejší obrázek za všechny další komentáře z pražského Kongresové centra. Fotil Lukáš Bíba
Jekaterinburg. Bití protestujících proti válce s Ukrajinou
Zničená celá ruská dělostřelecká baterie ruské armády
Angličtí dobrovolníci přijíždí do Ukrajiny, stejně jako třeba Američané, nebo Izraelci a mnoho další národností..
Onkologické děti, většinou v paliativní péči, se evakuují z Ukrajiny. Jejich město i zdravotnická zařízení jsou pod palbou okupantů
Charkov, hlavní nádraží, dnes časné ráno.
Včera v Sankt Peterburgu
Starosta Hostomelu Jurij Prilipko. Zastřelili ho okupanti, když rozvážel léky a jídlo vesničanům.
Několik zajatých ruských vojáků
Putinjugend. To prostě k podobným totalitám vždy bude patřit.
V Záporožské oblasti putinovští kadyrovci ostřelovali a posléze rozdrtili auto ukrajinské pošty. Muž a žena zahynuli.
Kyjevská domobrana plní lahve s molotovovy koktejly
Charkov, mateřská škola číslo 464. „Denacifikace“ Ukrajiny v běhu
Ukrajinští vojáci brání svou zemi skutečně heroicky
Mykolajiv, dnes ráno
Síla nezlomného ducha.
Příprava útoku na Oděsu.
Opět jeden z úspěchů ukrajinské armády. Tentokrát v Luhanské oblasti
Dtto na jiném místě
Hořící sklad PHM v okupovaném Luhansku. Ukrajinská raketa Točka.
Odstraňování ruské rakety Tornado MLRS z lokality poblíž Mykolajiva
I cesta může být cíl. Konec jedné z ruských vojenských kolon
Další ukořistěný ruský protiletecký systém Pantsir. Je to už třetí či čtvrtý od začátku války. Kus stojí v přepočtu více než 300 milionů korun.
Těžké boje v Luhanské oblasti vydávají svědectví.
Mariupol, začíná humanitární krize
První česká škola dnes přivítala ukrajinské děti. Tito čtvrťáci začali chodit na Slovanské gymnázium v Praze, kde se budou učit ve svém mateřském jazyce.
Okupovaný Cherson. K těmto lidem musíme dostat zbraně. Oni je budou chtít používat.
Bez komentáře.
Taktéž bez komentáře.
Ruská pátá kolaborační kolona v akci
Dtto. Jak dlouho ještě tohle Hradní hnízdo bude okupovat naše nejvyšší politické posty?

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Související události

A v podstatě ruském vyjednávacím ultimátu pro Ukrajinu už jsem psal na začátku, stejně jako o pseudohumanitárních ruských koridorech do Ruska a Běloruska

Oprava: Herec Leonardo DiCaprio NEDAROVAL Ukrajině 10 milionů USD. Tuto zprávu vyvrátil Daniel Deyl, jeden z nejlepších odborníků na fact – checking.

Dánsko výrazně navýší svůj obranný rozpočet a v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu bude usilovat o nezávislost na ruském plynu. Podle agentury Reuters to oznámila dánská premiérka Mette Frederiksenová

V Mariupolu zůstávají v pasti desítky tisíc civilistů. Nemají přístup k elektřině, zásoby vody a jídla se tenčí. Rodina, jíž se z města dřív podařilo uniknout, popsala AFP, že „všude viděli mrtvá těla“. (AFP, BBC)

Počet lidí, zadržených v neděli policií při protiválečných protestech v ruských městech, přesáhl 4 tisíce.

Britské ministerstvo obrany: ruská armáda postupuje na Ukrajině velmi pomalu, má logistické problémy a naráží na tvrdý odpor ukrajinských sil. Také se píše, že ruská ofenzíva je nekompetentně vedená a má negavitní vliv na bojovou morálku ruských vojáků. V analýze ministerstvo ale uvádí, že ruské dělostřelectvo a letectvo napáchalo v posledních 24 hodinách obrovské škody v ukrajinských městech.

Mezinárodní červený kříž potvrdil, že „humanitární koridor“ připravený Ruskem pro civilisty z Mariupolu byl plný min.

„Ano, bude těžké tolik lidí integrovat. Ano, bude to stát miliardy. Ano bude to hodně bolet. Ano, budeme se kvůli tomu ještě hodně hádat. Ale není jiné cesty, přeci si nemůžeme umýt ruce nad tragédií Ukrajiny a nechat ji bez pomoci.“ Kamil Houska, ředitel zpravodajství TV Nova

EU zahájila formální posuzování žádostí Ukrajiny, Gruzie a Moldavska o vstup do Unie. Oznámilo to francouzské předsednictví Rady Evropy. K žádostem se nyní začne vyjadřovat Evropská komise.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podle Reuters požádal mezinárodní komunitu o vojenská letadla a vyzval, aby státy bojkotovaly ruskou naftu, produkty z ní a další export. 

Šéf litevské diplomacie Gabrielius Landsbergis, který v pondělí jednal se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem, vyzval v zájmu zastavení bojů na Ukrajině k zavedení embarga na ruské energie. Landsbergis kromě toho volá po vyloučení všech ruských bank z mezinárodního platebního systému SWIFT.

„Energetické zdroje, které dovážíme z Ruska, financují vojenské operace. Nemůžeme platit za ropu a plyn krví Ukrajiny,“ sdělil Landsbergis podle agentury Reuters na společné tiskové konferenci s Blinkenem.

Ukrajinský vyjednavač Podoljak na Twitteru vyčíslil, že „Rusko poškodilo/zničilo 202 škol, 34 nemocnic, přes 1500 obytných budov. Přes 900 našich obcí je odstřiženo od světla, vody, tepla.“ Dodal, že „ruská armáda neumí válčit s jinými armádami. Ale je dobrá v zabíjení civilistů“.

V Česku našlo podle ministerstva vnitra útočiště už přes 100 tisíc ukrajinských uprchlíků. Mezi lidmi, kteří přišli do Česka z Ukrajiny, tvoří víc než polovinu děti.

Maďarsko nepovolí přepravu zbraní přes své území na Ukrajinu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dekret podepsaný premiérem Viktorem Orbánem. 

Britský premiér Boris Johnson oznámil, že Británie poskytne další pomoc Ukrajině v hodnotě 175 milionů liber (5,4 miliardy korun). Celkově se tak z britské strany jedná už o 400 milionů liber.

Lída, narozená v roce 1938, říká, že se nikdy nevzdá. Ukrajina

Za sdílení dál děkuju. Je to služba pro ostatní. Kremelští kolaboranti už pomoc ukrajinským uprchlíkům znevažují a zlehčují.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh