Šéf BIS končí, aneb Koudelka dostal čas na poslední sbohem

Tohle je dnešní Česko: Šéfa BIS Koudelku hodnotí kladně premiér, ministr vnitra, politici obou vládních stran, pět opozičních demostran, vláda jej dokonce ŠESTKRÁT navrhovala k povýšení na generála.

A proto končí…

Protože jeho dnes vládou schválené zastupování sebe sama, (ať nového šéfa BIS jmenuje příští předseda vlády, přičemž Zeman prakticky slíbil, že jím bude stejně zase Babiš) nic jiného není.

Babiš jako obvykle utekl před Zemanem na nejbližší strom a jakkoli se fotka k článku váže k filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, příznačnější by byl obrázek z podobného filmu a totiž “Jen ho nechte, ať se bojí“.

Jisté je jedno, pokud podzimní volby nevyhraje demokratická opozice, nebude to znamenat jen definitivní odložený konec současného šéfa BIS, ale taky konec několikaletého souboje o naše geopolitické směřování.

V něm hrál šéf BIS silnou roli a jeho konec by se tak stal viditelnou symbolikou nastupujícího procesu cesty zpátky, mimo západní okruh. O čemž mimo jiné svědčí fakt, že o konec ředitele naší rozvědky usilují tři subjekty: SPD, KSČ(M) a prezident Zeman, jehož byl Koudelka patrně nejtěžší protivník.

Díky vydíratelnosti premiéra který krade, se jim to nejspíš povede. A nejen to.

Foto TV Seznam.cz

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh