Sněmovna: „Největší bezpečnostní hrozbou pro ČR je Rusko“. ANO a SPD proti.

Další odpověď na otázku, nakolik jsou obě dnes opoziční strany bezpečnostním rizikem pro naši budoucnost. Další z mnoha jen v posledních dnech.

Pokusím se některé další kamínky do mozaiky v tomto příspěvku připomenout.

Nejnovější usnesení Sněmovny ČR:

Toto usnesení ve zkratce zní: „Největším bezpečnostním rizikem je ruský teroristický režim a naopak v bytostném zájmu Česka je existence svobodná a demokratické Ukrajiny.“

Bohužel se k němu nepřipojil ani jeden poslanec z opozičních stran ANO a SPD.

Zdroj ZDE.

U SPD je to jasné, to jsou fašisti už rozhodnutím soudu a proto by nemělo překvapit, že Putinův fašistický režim jako správní kolaboranti hájí.

Jakkoli i u ANO je dobře 1/4 otevřených ruských kolaborantů (namátkou Peštová, Vondráček, Mašek, Kolovratník, …), tady jde čistě o vůli Andreje Babiše, který už sám několikrát ukázal, že bezpečnostní hrozbou pro ČR je.

A toto je další příklad: než by státoprávně hlasoval pro zájem ČR, nadřadil stranické zájmy a aby snížil mediální dosah vládních politiků v této záležitosti, raději jejich snahu blokoval a nadto ještě zveřejnil vlastní chamberlainovskou iniciativu.

Takže první důkaz, že ANO je pro naši BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU. Nadřazení privátních zájmů, nad bezpečnostními zájmy státu.

Samotná „mírová“ iniciativa ANO

ANO, aby na ně bylo vidět a měli přístup do médií s vlastním tématem, nechalo své PR vytvořit vlastní usnesení, v níž „zavazují českou vládu k tomu, aby udělala vše pro mírová jednání mezi Ukrajinou a Ruskem a udělala vše pro co nejrychlejší zastavení vojenských operací a pro to, aby se zabránilo JAKÉKOLI eskalaci. Hlavním bezpečnostním zájmem ČR je mír.“

Samotná kolaborantská SPD pak předložila k hlasování návrh, v němž říká, že bezpečnostní hrozbou je politika EU, přičemž zásadní je nebezpečí je zapojení do konfliktu i mimo rámec NATO, jako součást iniciativy jedné nebo více členských zemí. …

U SPD není o čem, to je ruská propaganda hard.

ANO, to je ovšem, vzhledem k aktuálnímu dění taky ruská propaganda jenže soft.

  1. Zabránění jakékoli eskalaci = přestat dodávat Ukrajině další zbraně
  2. Mírová jednání: Rusko přece před několika dny jasně ústy šéfa Bezpečnostní rady Ruska oznámilo, že mírová jednání nepřipadají do úvahy, protože konečným cílem je „bezpodmínečná kapitulace Ukrajiny, svržení její vlády a pohlcení této země Ruskem.“
  3. „Hlavním bezpečnostním zájmem ČR je mír.„ Ten ovšem zajistí pouze porážka Ruska. Jinak je vyhlášení ANO v podstatě tou samou hláškou, s níž dorazil domu Neville Chamberlain, který na letišti v Londýně po obětování Československa (dnes Ukrajiny), prohlásil k novinářům. „Přivezl jsem vám mír.“ Přičemž ČSR bylo postoupeno totalitě a válka s touto totalitou začala pro Evropu za několik měsíců stejně.
  4. Rusko otevřeně deklaruje, že o žádná mírová jednání nemá zájem a iniciativa ANO tedy jen vnáší rozkol do našeho jednotného protiruského postoje. Komu to asi může sloužit?

Druhý důkaz, že hnutí ANO je pro naši zemi BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU.

„Nezpochybníme hodnotovou orientaci, dodrželi bychom článek 5 NATO“, řekl Babiš

K tomuto aktuálnímu tvrzení našeho mírotvorce jen krátké důkazní video níže:

Třetí důkaz, že hnutí ANO je pro naši zemi BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU. Přičemž dalším důkazem o tomtéž jsou zároveň Babišovy časté změny v zásadních bezpečnostních otázkách o 180 stupňů. Tedy čtvrtý důkaz.

ANO mělo problém s textem usnesení vlády, kde se říká, že bezpečnostní riziko je Rusko a bezpečnostní zájem je svobodná Ukrajina

„Alena Schillerová před schůzí deklarovala, že ANO je připravena jednat s koalicí o usnesení, jímž by bylo potvrzeno směřování země, ale že má výhrady ke koalicí připravenému usnesení, a hnutí tak připraví i svůj návrh usnesení.

Zdroj ZDE.

Jestliže má s těmito naprosto bazálními zásadami naší bezpečnosti ANO problém, pak jde samozřejmě o pátý důkaz, že ANO je pro naši zemi BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU.

„Nechci poslat mého syna do války,“ řekl Andrej Babiš, který v době, kdy byl ministrem financí ČR, poslal vlastního syna na Rusy již okupovaný Krym…
Tohle je dadaismus v politice

Novinář Radek Bartoníček: „Andrej Babiš tvrdí, že Ukrajina má mít i Krym. Ale jak to chce zajistit, když jedním dechem tvrdí, že chce mír?“

Good point, ukazující na naprostou odtrženost reality od populistických výstupu skupiny ANO.

Novinář Radek Bartoníček vyzýval před jednáním ke vstřícnosti k ANO, nakonec ovšem sám uznal, že jejich program je bez ohledu na současnou bezpečnostní realitu, jen programem typu „Kazisvět“. To je ovšem další celkově už šestý důkaz, že ANO je pro naši zemi BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU.

Důkaz číslo sedm: Radek Vondráček

Ten v minulosti odjel do Ruska, kde se setkal s Rusy, kteří byli na sankčních seznamech za jejich aktivní roli při napadení Ukrajiny a anexi Krymu.

A nyní zase podle něj Evropská unie namočila Ukrajinu do problémů, když je na začátku podporovala, aby se bránili ruské invazi ⬇️

Ukázková práce, jak velkou BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU pro ČR by ANO ve vedení státu bylo. Vondráček navíc není žádný no name politik, ale jedna z hlavních person strany.

Babiš otevřeně podporuje proruské politiky na Slovensku.

Ten samý den ➡️ kdy se dostalo na veřejnost, že Maďarsko a Rusko spolupracovaly během slovenských voleb v roce 2020, aby pomohly slovenské vládě udržet se u moci. Peter Pellegrini navíc požádal Orbána, aby fungoval jako prostředník mezi ním a Kremlem. Usiloval o pozvání do Moskvy před volbami.

Tak ten samý den➡️ Andrej Babiš vstoupil do prezidentské kampaně v sousední zemi (jak všichni Kremloboti jinak vždy piští, že jsou volby ovlivňovány zvenčí, tak nyní samozřejmě mlčí) a tohoto politika veřejně ve volbách na Slovensku podpořil.

Proti prozápadnímu demokratickému kandidátovi, který navíc nejenže si zahrává s Ruskem, ale ještě aktivně asistuje Ficovu rozbíjení právního státu a demokracie ve vlastní zemi.

Důkaz číslo osm, že Andrej Babiš (a ANO) jsou BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU.

Hustá trojka Babiš – Orban – Fico

Andrej Babiš před mimořádnou sněmovní schůzí věnovanou bezpečnostním hrozbám odmítl, že by jeho čilé kontakty s maďarskou a slovenskou vládou byly pro Česko rizikem a otevíraly dveře do Evropy Rusku.

Jak Andrej Babiš úzce kooperuje s Orbanovou vládou, ukazuje například tento článek.

To je názor, či spíše výmluva. Fakt, že jsou tito dva největší ruští kolaboranty Evropy jeho blízkými politickými spojenci, je jednoznačně devátým důkazem, že Andrej Babiš je pro ČR BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU a zároveň ukazuje, kam by Babišova politika ráda směřovala.

Andrej Babiš je nedůvěryhodný pro spojence

Zda je Andrej Babiš bezpečnostní hrozbou či ne, myslím lze dobře doložit už z výše uvedených devíti bodů. Jejich seznam (jen za poslední 3 dny!!!) ukazuje přesvědčivě, že BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU pro naši zemi je.

A Petros Michopulos správně ukazuje, že jeho způsob výkonu politického řemesla, je pro spojence v době faktické války s Ruskem, je krajně NEDŮVĚRYHODNÝ.

Česká republika je v centru zájmu Ruské federace, která nás chce vřadit zpět do své vlivové sféry. Čeká nás tvrdý souboj o veřejné mínění a s ním i o naše geopolitické směřování.

Neměli bychom si pro tuto dobu dovolit luxus, instalovat do vedení státu BEZPEČNOSTNÍ HROZBU, kterou pro Českou republiku představuje politik Andrej Babiš, nebo dokonce přímý ruský kolaborant Tomio Okamura a jeho grupa.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh