Spravedlnost pro let MH 17

Rozsudek za sestřelení letu MH17 nad východní Ukrajinou má zaznít do konce příštího roku. Soud probíhá v Nizozemsku, odkud pocházela většina ze tří set obětí.

Civilní letadlo směřující z Amsterodamu do Kuala Lumpur, bylo 17. července 2014 nad východní částí Rusy okupované Ukrajiny, sestřeleno raketou systému BUK ruské armády.

Jeden z proruských ozbrojenců pózuje na troskách sestřeleného letadla s dětským plyšákem nalezeným v troskách

Jména konkrétních viníků jsou přitom soudu známa a jsou souzeni v nepřítomnosti.

Jeden z mnoha tisíc výtvorů ruské dezinformační propagandy, které se váží k této události Tady se konkrétně prosazuje verze, že letadlo sestřelila ukrajinská stíhačka. https://professorsblogg.com/2014/08/05/analysing-the-evidence-concluding-that-the-malaysian-airlines-mh17-was-shot-by-ukraine-su-25-fighter-jets/
Jeden z kufrů nalezených na místě dopadu letadla

Celkem devadesát jedna příbuzných zavražděných obětí projevilo zájem promluvit u soudu, dnes vypovídali první.

Jedním z prvních byl i Peter Van De Meer, (na úvodním snímku), který při sestřelení letadla přišel o své tři dcery, ve věku Bente (7), Fleur (10) a Sophii (12 let)…

„Nejprve si myslíš, že bolest ustoupí. Neustoupí. To bude trvat, dokud nezemřu.“

Smuteční tryzna na letišti v Eindhovenu v den, kdy se letecky vrátila do vlasti těla zemřelých občanů Nizozemí.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh