Sputnik V jako tradiční hybridní blamáž

Rusko ani rok a čtvrt po oficiálním ohlášení, že má první vakcínu na Covid na světě, nebylo schopno dodat standardní dokumentaci k registraci vakcíny k WHO a jejich Sputnik V tak stále nemůže být registrován. Zemi tak utíkají miliardy dolarů. Proč asi?

Připomeňme si, že ohledně této vakcíny Rusko spustilo před několika měsíci ve východní Evropě rozsáhlou hybridní operaci, která měla vyvolat dojem, že nám chtějí svým vynálezem pomoci, ale zlý západ raději nechá umírat svoje občany, než aby přijal ruskou pomoc.

U nás kvůli tlaku kremlobotů z Hradu na to, aby byla ruská vakcína podávána i bez atestu, skončil ministr zdravotnictví, který to nechtěl povolit a na Slovensku stál dovoz vakcín bez souhlasu exekutivy křeslo premiéra Matoviče.

Ten jej dotlačil do země s klasickou argumentací, že Slováci umírají na Covid a Putin podává ruku k záchraně. Tvrdil, že vakcínu z Ruska chce milión Slováků. Nakonec si ji nechalo aplikovat pouhých 16 000 lidí a Slováci byli hodně rádi, že si Matovičův nákup, který navíc přišel v jiném složení, než Rusové avizovali, Moskva vzala zpátky…

Je to zkrátka stejné jako vždycky. Z počátku neuvěřitelné mediální haló od ruských vlivových skupin… a nic.

Akorát se vyčlenil další malý dílek společnosti, do něhož je zaset střípek pochybností o EU a západních demokraciích.

A to je právě cílem podobných hybridních operací: nárůst nedůvěry v demokracii a systém.

Několik odkazů, jak tehdy kremloboti pracovali ve prospěch ruské vlivové operace tady, tady, tady, tady, tady a tady.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh