SRPEN 1968 – zapomenuté příběhy

Daniela Košanová, patnáct let, † 21. 08. 1968 Bratislava.

Narodila 24. července 1953 v Sološnici okres Senica. Byla žačkou Základní devítileté školy a  bydlela s rodiči na adrese Malinovského 45. 

Pohřeb Danky Košanové, 27. srpna 1968,foto Bild

Zemřela po zásahu odraženou kulkou, při střelbě okupantů do davu, na schodech Univerzity Komenského Šafárikovom námestí.

Zasažena do oblasti pánve, v podstatě vykrvácela, její převoz do nemocnice už jí nemohl pomoci.

Vyšetřovatel Městské správy Veřejné bezpečnosti přerušil 17. října 1968 trestní řízení ve věci ublížení na zdraví. V průběhu vyšetřování se nepodařilo zjistit ani střílejícího vojáka ani velitele, který střelbu přikázal.

Byla jedináčkem…

Foto: Plus.sk

Poznámka: spontánně vyrobený nápis na místě smrti Danky Košanové, nemá správně uveden její věk. Bylo jí skutečně patnáct let.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh