Sto dní prezidenta Pavla

Prezident Pavel má za sebou prvních sto dní v úřadu, je tedy na čase krátce jeho působení ve funkci hlavy státu zhodnotit.

Co vidí všichni, ať už mají Pavla rádi, či nikoliv, je obrat o 180 stupňů ve vystupování navenek a reprezentaci země. Tady je Pavel víc než důstojnou hlavou státu a s jeho předchůdcem se nedá absolutně ani porovnávat.

Foto z inaugurace PP.

Když jdete víc do hloubky, můžete ale hodnotit i další věci.

  • Má kolem sebe nově sestavený tým poradců na jednotlivé problematiky, přičemž jejich profesní odbornost je nesporná a zdají se býti nestrannými.
  • Na rozdíl od Miloše Zemana je skutečně prezidentem všech, setkal se už i s lidmi z vyloučených lokalit, zástupci různých minorit, jako druhý prezident po Havlovi navštívil památník romského holocaustu, podporuje manželství pro všechny.
  • Navíc, jako bonus, se zdá, že to od něj není kalkul, ale skutečný zájem i o lidi na okraji a jejich problémy.
  • Zahraniční politika. Co vytknout? Říká a dělá přesně to, co by prezident v současné situaci dělat měl. Jezdí tam , kam má a setkává se s těmi, s nimiž je to dnes záhodno. Žádné tanečky s evropskými autoritáři, s diktátory Putinem a Si.
  • Kladně hodnotím i plnění slibu Danuši Nerudové, že přebere část její agendy směrem k důrazu na pohled mladých. Ono se může zdát, že v tom nic nedělá, ale je třeba vidět, že celá sněmovna vychází vstříc prakticky jen disciplinovaně volícím seniorům. Pro mladé tu máme nedostatek míst na školách, nedostupnost bydlení a hejty od těch, kteří už mají vystudováno a bydlí.
  • Důležitý byl i výběr první várky ústavních soudců, pokud mohu soudit z toho, co jsem načetl, jde o v oboru respektované osobnosti. Snaha části senátorů o natruc protlačení Marka Bendy je spíš jejich nedobrou vizitkou.
  • Válka bude nejspíš delší, než většina z nás – včetně mě -čekala, proto je dobré mít v čele země, která je jedním z cílů ruského imperialismu, někoho, kdo dokáže válečně dění číst sám, případně dobře rozumí i dodávaným zpravodajským informacím.

🏇 Podle mě si prezident vede dobře, což konstatuji jako volič Danuše Nerudové a jakkoli chápu i dílčí kritiku, je třeba akceptovat, že druhou vítěznou variantou finále bylo ⏬

Zajímalo by mě, jestli máte někdo k Petru Pavlovi jako prezidentovi nějakou konkrétní výtku. Neprolistovával jsem archivy, ale takhle na první dobrou, mě opravdu nic nenapadlo.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh