Střelba na slovenského premiéra: shrnutí

Odpoledne byl v Handlové v davu lidí postřelen několika ranami z pistole slovenský premiér Robert Fico.

Byl transportován do nemocnice v Bánské Bystrici, byl operován, je v umělém spánku a jeho stav je každopádně vážný, protože má prostřelené střevo a vnitřní krvácení.

Čin je to bezprecedentní a i když je Fico nácek, populista a otevřený ruský kolaborant, nesmíme takové činy omlouvat, protože mohou spustit řetězovou reakci dalšího kola nenávisti a možná i včetně násilí.

Pachatel je každopádně zadržen a podle očekávání se v zemi, která je zmítána dezinformační válkou a ruským vlivem rozjela soutěž o to, jakou nálepku mu stihne ruská část společnosti a médií přišít.

Střelcem je 71 letý občan SR z Levíc, který jakousi politikou cinklou minulost má, nicméně prakticky jej nejde spojit s liberální částí společnosti, která proti Ficovi, v rámci demokratických mantinelů, intenzivně bojuje.

Spíš naopak. Ukážeme si.

Okamžik útoku na Roberta Fica v Handlové ⬇️

Vládní, rozuměj mafiánští a proruští, politici a aktivisti, okamžitě rozjeli útoky proti té části společnosti, která je vůči nim v opozici ⬇️

A evropští proruští trollové už taky jedou: „Útočník Roberta Fica se jmenuje Juraj Cintula. Cintula je příznivcem progresivní strany slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Čaputovou financuje Soros. Kolem útoku proti Ficovi je stín George Sorose.“ ⬇️

Útoky se ještě zesílily poté, kdy syn pachatele do médií sdělil, že jeho otec rozhodně není volič Roberta Fica a poté, kdy z policie „uniklo“ video pachatele cca hodinu po zadržení ⬇️

Jenže člověk, který střílel na premiéra slovenska rozhodně není žádný progresivista, ale konzervativec, rasista a především kremlobot.

Nejspíš tedy někdo, kdo prostě není spokojen s vývojem na Slovensku, ale jeho prioritou rozhodně nejsou hodnoty současného západu – s nimiž je Robert Fico taky v hlubokém rozporu. Viz níže ⬇️

  1. Literární dílo střelce

2. Střelec Juraj Citula byl aktivní v kontaktech se Slovenskými branci, proruské paramilitantní rasistické a xenofobní organizaci. Psal o nich už před pěti lety ZDE.

Zdá se, že Slovensko v podobě dnešního atentátu doběhly opakovaná selhání politických reprezentací, volné pole působnosti dezinformačních prokremelských skupin a médií a nakonec se tento stav obrátil (zatím) proti těm, kteří mají na něm největší podíl, viz např. ⬇️

Politici SMERu o slovenské prezidentce Čaputové ⬇️

⬇️ „Rež a rúbaj do krve, po Šimečkovej kotrbe,“ veřejně prohlásil premiér Fico na adresu předsedy opoziční strany PS ichala Šimečky.

Fico takto zmínil text gardistické písně, na kterou v době válečného Slovenského štátu pochodovala Hlinkova garda.

A ještě něco: seznam údajných zrádců Slovenska, kterým SMERáci před volbami zaplavovali Slovensko, jak v médiích, tak v exteriérech ⬇️

Fotky od @theory_skba

Tohle je totiž přímá cesta k průšvihu, z nichž ten menší, je vplutí do ruské zóny vlivu. Ten horší může restaurace fašistického režimu založeného na nacistické pseudonacionální ideologii, kdy budou ze společnosti postupně vyloučeni všichni, kteří nebudou označeni jako správní (proruští a hejSlováci) občané.

Slovensko má teď, díky této facce, šanci celý probíhající proces zastavit.

Ale osobně v to příliš nevěřím.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh