Tajná zpráva rozvědek o Vrběticích skartována.

Pražský hrad skartoval tajnou zprávu o tom, že za výbuchy ve Vrběticích stojí agenti ruské vojenské rozvědky GRU. 

Policie chtěla prošetřit, zda se tajná zpráva našich rozvědek, o útoku ruských tajných služeb ve Vrběticích, nedostala k někomu, kdo na to neměl ze zákona právo.

I napadlo ji, že v rámci vyšetřování zkusí vzít ze zprávy samotné vzorky DNA.

Leč úředníci kanceláře Hradu, veřejnosti známí pod přezdívkami Vlekař a Pumpař, policii sdělili, že tento úkon provést nelze, jelikož přísně utajovanou zprávu nechali skartovat.

Omylem, samozřejmě.

„Jak už v minulosti informoval Deník N, tajná zpráva k Vrběticím přišla na Hrad loni 7. dubna, kdy se informace dozvěděli i vybraní členové vlády. Jenže, podle Deníku N dokument údajně na Hradě ležel deset dní, aniž se s ním prezident seznámil. A policie tak chtěla prověřit, zda se k němu mezitím nedostal někdo nepovolaný.“

Celou kauzu ohledně výbuchů v muničních skladech v okolí Vrbětic si můžete připomenout ve shrnutí bellingcat.

Ovšem skartace takových dokumentů má předem procesně dané podmínky. Utajované dokumenty spravuje tajná spisovna a jejich skartace podléhá přísnému skartačnímu řádu. Úmysl dokument skartovat se musí zveřejnit, posouzení je na skartovací komisi. Musí se vytvořit zápis do skartačního archu atd..

Tohle byl úmysl.

Zametání stop po vlastní trestné činnosti.

Případně je tu ještě jedna možnost: zpráva skartována nebyla, ale Hradní úředníci její existenci zatloukají, protože by na ní byla policisty zjištěna DNA některého z těch (Mynář, Nejedlý), kteří k ní nesměli mít přístup, protože kvůli svým, pro bezpečnost ČR nebezpečným, aktivitám a kontaktům, nezískali bezpečnostní prověrku.

Toto prezidentské období bude největším bizárem v našich novodobých dějinách.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh