Ty internety…

Co dnes daly sítě v Česku

  1. Sousedi tak nějak hnědnou. Ale části naší politické scény tento pohyb imponuje.

2. Covid, ačkoli vakcíny zcela evidentně nefungují, kosí především neočkované. Nebo?

Zdroj Ivo Vondrák, hejtman Severomoravského kraje

3. Ukrajinští skauti při vzpomínkové slavnosti na zabité vojáky ve válce, kterou proti jejich zemi vede Rusko. Je to opravdu za rohem a ti, které se pokouší Putin sešrotovat, jsou úplně stejní jako my. Jen se k jejich smůle narodili vedle Ruska.

4. Vývoj cen lithiových baterií v posledních deseti letech

5. Český plynárenský svaz dementoval informace o údajném zákazu topení zemním plynem od roku 2040.

6. Nová vláda, nová naděje? Snad. Minimálně víra ve větší erudici zainteresovaných

7. Hodně lidí se diví slovníku a názorům šéfredaktora webu Echo 24 Dalibora Balšínka.

On už například v roce 2017 marginalizoval fake news a hájil dezinformační weby

8. Českým vědcům a lékařům se po 16 letech pátrání podařilo jako prvním na světě najít mutaci, která by mohla být zodpovědná za nebezpečnou nemoc zvanou AA amyloidóza.

9. Na závěr písnička věnovaná všem běloruským občanům, kteří se nevzdávají ve své touze po svobodě, demokracii a lidských právech.

10. Úvodní obrázek: první zahraniční cesta nového ministra zahraničí Jana Lipavského směřovala na Slovensku. Na snímku setkání se slovenským kolegou Korčokem.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh